/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WENTYLACJA I ODPYLANIE

R&R BETH: Innowacyjne rozwiązania poparte doświadczeniem i kompetencją

Autor:
Źródło: R&R BETH
Data: 2020-11-02


„Wszelka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu” - to słowa Immanuela Kant’a, niemieckiego filozofa oświeceniowego, które od zawsze towarzyszyły firmie BETH zajmującej się przemysłowym odpylaniem powietrza.

R&R BETH: Innowacyjne rozwiązania poparte doświadczeniem  i kompetencjąR&R BETH: Innowacyjne rozwiązania poparte doświadczeniem i kompetencjąFot. R&R BETH

Pionierstwo firmy

BETH w dziedzinie odpylania jest niekwestionowanym pionierem. Wiedza firmy wynika przede wszystkim z jej wieloletniego doświadczenia. Zatem zgodnie ze wspomnianą myślą niemieckiego filozofa, pracownicy firmy mogą na temat filtrów odpylających powiedzieć bardzo dużo.

Pierwszy filtr workowy BETH został wynaleziony i opatentowany w 1886 roku przez Wilhelma Fridricha Ludwiga Betha. Rok później wynalazca filtra, i jednocześnie inżynier budowy młynów, rozwinął firmę, która szybko zyskała rozgłos w kraju i za granicą. Nazwano ją F. L. Beth Mühlenbauanstalt, a następnie zmieniono na W. F. L. Beth Maschinenfabrik.

Pierwsze lata były dla firmy bardzo trudne. Głównymi problemami był brak środków finansowych, a także sceptyczność ludzi do filtrów, które były czymś zupełnie nieznanym dla potencjalnych klientów. Dopiero po kilku latach firma zaczęła rozwijać się w miejscowości Lübeck przy ulicy Waisenallee w Niemczech. W 1910 roku obejmowała powierzchnię 17 tys. m2 i liczyła 120 pracowników. W latach 1900 - 1908 nastąpiła wyraźna faza wzrostu. Wprowadzono różne prace blacharskie, jednak najważniejszym produktem wciąż był filtr workowy.

Wniosek patentowy pierwszego filtra workowego BETH z 1887r.Wniosek patentowy pierwszego filtra workowego BETH z 1887r.Fot. R&R BETH

BETH w dziejach

Prawo pracy otworzyło spory rynek, który siłą rzeczy musiał zostać rozwinięty. Już w 1887 roku produkty BETH były przeznaczane na eksport, a renomowane czasopisma techniczne rekomendowały filtry BETH. Od 1898 roku produkty weszły na rynek chiński, a dwa lata później pojawiły się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Sklepy branżowe zostały otwarte na całym świecie, dzięki czemu fabryka w miejscowości Lübeck przybrała nową formę (nawet do 50 % obrotów było uzyskiwane dzięki handlowi zagranicznemu). Po pierwszej wojnie światowej, na krótko przed śmiercią założyciela, firma została przekształcona w spółkę akcyjną.

W połowie ubiegłego wieku miała już bardzo szeroką gamę produktów. Należały do nich całe systemy filtracyjne oraz systemy magazynowania pyłu i ich akcesoria, mobilne i stacjonarne systemy odpylania, wentylatory, śluzy celkowe, przenośniki ślimakowe i inne komponenty do tych instalacji. Od 1956 roku do gamy produktów doszły także suche oraz mokre elektrofiltry. W roku 1959 roku firma została przekształcona w spółkę akcyjną.

W połowie ubiegłego wieku miała już bardzo szeroką gamę produktów. Należały do nich całe systemy filtracyjne oraz systemy magazynowania pyłu i ich akcesoria, mobilne i stacjonarne systemy odpylania, wentylatory, śluzy celkowe, przenośniki ślimakowe i inne komponenty do tych instalacji.

Od 1956 roku do gamy produktów doszły także suche oraz mokre elektrofiltry. W roku 1959 roku firma została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W tym też roku powstało pierwsze własne wydanie „BETH - książka o technice odpylania”, która bardzo długo była uważana za standard w branży.

BETH obecnie

Dzisiaj firma BETH znana jest rozpoznawana na rynku jako R&R BETH. Firma posiada oddziały w Niemczech Polsce Rumunii i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Doświadczenie i kompetencja w zakresie planowania, konstruowania i produkcji przemysłowych systemów odpylania pozwala oferować technologię praktycznie do wszystkich gałęzi przemysłu. Niewątpliwie jednym z wiodących w Polsce jest przemysł meblarski i drzewny. Firma R&R BETH wyspecjalizowała się w dziedzinie odpylania wszelkich typów odpadów poprodukcyjnych oferując szeroki wachlarz produktów.

Swoje produkty kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży drzewnej, ale nasza technologia znajduje zastosowanie również w branży papierniczej sortowniach jak i do segmencie energetycznym, metalurgicznym, i, koksowniczym czy cementowniach.

Oferujemy kompleksowe opracowania projektu, od wyboru właściwej koncepcji poprzez etap konstrukcyjno-projektowy, produkcję, montaż, uruchomienie, szkolenie aż po opieką serwisową. Na każdym etapie projektu naszym głównym celem jest jakość, bezpieczeństwo oraz optymalizacja kosztów użytkowania.

R&R BETH: Innowacyjne rozwiązania poparte doświadczeniem  i kompetencjąR&R BETH: Innowacyjne rozwiązania poparte doświadczeniem i kompetencjąFot. R&R BETH

Naszą intencją jest wdrażanie produktów o wysokim standardzie bezpieczeństwa i jakości. Bezpieczeństwo pracy w miejscach szczególnie narażonych na powstałe w procesie produkcyjnym pyły to nasz priorytet, który determinuje wprowadzanie na rynek wyłącznie urządzeń bezpiecznych pod względem technologicznym jak i użytkowania zgodnych z obowiązującymi wymogami UE i przepisami krajowymi. Ogromne znaczenie ma tutaj jakość produktu. Wszędzie tam gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo, nie ma kompromisu.

Od wielu lat obowiązują w Polsce tzw. przepisy ATEX będące zborem wytycznych zarówno dla producentów jak i dla użytkowników urządzeń i instalacji przeznaczonych do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Dyrektywy te są fundamentem naszych projektów.

Instalacje R&R Group oprócz zgodności z ATEX zapewniają również, co nie mniej istotne, optymalizację kosztów eksploatacji. Zastosowanie wysokowydajnych wentylatorów podciśnieniowych, innowacyjnego systemu regeneracji i sterowanie dostosowujące wydajność instalacji do chwilowych potrzeb, pozwalają zredukować koszty energii do niezbędnego minimum.


Produkty R&R BETH cechuje
• solidna konstrukcja
• zgodność z ATEX
• wysoki stopień separacji
• wysoka wydajność energetyczna
• indywidualne dostosowanie
• niskie koszty inwestycji
• niski nakład na obsługę
• wysoka wydajność energetyczna
• długa żywotność
• bezpieczeństwo procesowe
• profesjonalny serwis

 

 

R&R BETH Sp. z o.o.
ul.  Leśna 9 
46-300 Olesno,
tel. (+48) 34 350 69 00
tel. (+48) 505 947 921
tel. (+48) 505 947 923


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA