/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Kronospan: Wybuch i pożar w fabryce w Strzelcach Opolskich

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-10-29


W dniu dzisiejszym w fabryce płyt drewnopochodnych Kronospan w Strzelcach Opolskich doszło do groźnego wybuchu i pożaru.

Kronospan: Wybuch i pożar w fabryce w Strzelcach OpolskichKronospan: Wybuch i pożar w fabryce w Strzelcach OpolskichFot. Łukasz Nowak / OKW PSP Opole

Ok. 8.15 na terenie zakładu zajmującego się m.in. produkcją płyt OSB i paneli laminowanych, doszło do potężnego wybuchu, a następnie pożaru jednej z hal produkcyjnych. Szczęśliwie w wybuchu nie ucierpiał żaden z pracownika. Na chwilę pisania artykułu akcja gaśnicza wciąż trwa.

Według informacji Straży Pożarnej, w jednej z hal doszło do wybuchu a następnie pożaru, którym objęta została również część instalacji technologicznej oraz sąsiadująca hala. Według nieoficjalnych informacji pożar ma miejsce na linii zaklejania płyt OSB.

-Ze strefy zagrożenia ewakuowano 112 pracowników. Nikt nie został poszkodowany – poinformował mł. asp. Łukasz Nowak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

O godz. 14:30 na miejscu działania prowadziły 32 zastępy zawodowej i ochotniczej straży pożarnej z pięciu powiatów. Wspiera je zastęp Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie z dronem ratowniczym.

"Zapewniamy mieszkańców, że nie doszło do emisji żadnych substancji chemicznych. W wyniku pożaru do atmosfery wydostały się jedynie związki pochodzące ze spalania wiórów drzewnych. Te emisja nie stanowiły zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców oraz dla środowiska. Nasze zakłady wyposażone są w specjalistyczne systemy gaśnicze, które zadziałały i znacznie zredukowały skalę pożaru" - poinformował Kronospan.

Aktualizacja
Według informacji na godzinę 20.00 działania Straży Pożarnej na terenie zakładu w Strzelcach Opolskich wciąż są prowadzone.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA