/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
STOLARSTWO

Blisko 2 mln strat po pożarze stolarni w Kościerzynie

Autor: oprac. pks
Źródło: PSP Kościerzyna
Data: 2020-10-20


W nocy z poniedziałku (19. października) na wtorek doszczętnie spłonęła stolarnia w Kościerzynie (woj. pomorskie).

Blisko 2 mln strat po pożarze stolarni w KościerzynieBlisko 2 mln strat po pożarze stolarni w KościerzynieFot. OSP Kościerzyna

Zawiadomienie o pożarze wpłynęło do PSP w Kościerzynie ok. godz 21.20. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że cały budynek stolarni objęty był ogniem. Istniało zagrożenie, że pożar przeniesie się na sąsiednie budynki.

Pierwsze działania strażaków polegały na obronie tychże obiektów. Dopiero w momencie przyjazdu kolejnych zastępów straży przystąpiono do działań gaśniczych płonącego budynku.

Działania strażaków trwały przez ponad siedem godzin. W akcji wzięło udział 16 zastępów strażaków z PSP i OSP. Jeden ze strażaków został ranny.

Ogień zniszczył całkowicie dorobek kilku pokoleń stolarskiej rodziny. Doszczętnie spłonęła stolarnia wraz z wyposażeniem: narzędziami, maszynami i materiałami do produkcji. Spalił się również samochód osobowy znajdujący się na terenie objętym pożarem. Nadpaleniu uległa konstrukcja dachowa sąsiednich budynków stolarskich. Straty wstępnie oszacowano na 1,9 mln zł.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Na Zrzutka.pl pod hasłem: "Odbudowa spalonej stolarni" ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc właścicielowi spalonej stolarni.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz