/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Polskie Domy Drewniane planują dużą inwestycję w Środzie Śląskiej

Autor: oprac. red
Źródło: Polskie Domy Drewniane
Data: 2020-10-12


Polskie Domy Drewniane zakupiły grunt w Środzie Śląskiej przy ul. Gen. W. Sikorskiego o łącznej powierzchni 15,7 ha. Według planów powstanie tam osiedle mieszkaniowe z ponad 800 lokalami w zabudowie wielorodzinnej.

Polskie Domy Drewniane planują dużą inwestycję w Środzie ŚląskiejPolskie Domy Drewniane planują dużą inwestycję w Środzie ŚląskiejFot. Polskie Domy Drewniane

Zakupiony grunt to teren Winnej Góry, która znajduje się w północnej części Środy Śląskiej. Przylega ona bezpośrednio do terenów dobrze zurbanizowanych i dlatego jest naturalnym kierunkiem rozwoju miasta. Dogodne położenie daje deweloperowi możliwość skorzystania z mediów, niezbędnych do zapewnienia infrastruktury dla nowej zabudowy, a przyszłym mieszkańcom gwarantuje dostęp do dobrze rozwiniętych usług publicznych.

-Środa Śląska to nieprzypadkowy wybór na powstanie pierwszego w Polsce wielorodzinnego osiedla mieszkaniowego budowanego w technologii drewnianej. Duża skala i całościowe podejście do inwestycji pozwolą na stworzenie przemyślanej zabudowy z ekologicznymi i energooszczędnymi rozwiązaniami. Mieszkańcy nowopowstałego osiedla mogą liczyć na to, że wprowadzą się do przyjaznych, zdrowych mieszkań, zbudowanych w oparciu o najnowsze technologie, przyjazne zarówno ludziom, jak i środowisku naturalnemu - mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Zielono, miejsko i wygodnie

Z analiz spółki Polskie Domy Drewniane SA wynika, że na zakupionym obszarze powstanie osiedle składające się z ok. 27 czterokondygnacyjnych budynków, z ok. 800 lokalami mieszkalnymi - ok. 40 tys. m2 powierzchni użytkowej. Spółka planuje budowę mieszkań, o różnym metrażu. Ostateczna wielkość poszczególnych lokali zostanie ustalona po wcześniejszej analizie potrzeb lokalnej społeczności. Montaż pierwszych budynków w Środzie Śląskiej w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego planowany jest na pierwszą połowę 2022 roku.

-Inwestycja warszawskiej spółki Polskie Domy Drewniane na Winnej Górze będzie silnym impulsem rozwojowym Środy Śląskiej i okolic. Nasi mieszkańcy muszą mieć nie tylko miejsca pracy, ale chcemy też zadbać o to, aby mieszkali w jak najbardziej przyjaznych warunkach. Lokalizacja tak ważnej inwestycji mieszkaniowej w naszym mieście to dowód na trafność strategii rozwoju Miasta i Gminy przyjętej przez nas w 2015 roku - mówi Adam Ruciński, Burmistrz Środy Śląskiej.

Drewniana prefabrykacja

Budynki mieszkalne, jak i zaplanowane punkty usługowe, zostaną zaprojektowane i wykonane w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Ta dynamicznie rozwijająca się na świecie technologia, gwarantuje nie tylko skrócenie czasu realizacji inwestycji, ale też ograniczenie śladu węglowego, bezpieczeństwo i trwałość - 80% prac związanych z powstawaniem budynku jest wykonywanych w kontrolowanych warunkach w wyspecjalizowanych fabrykach. Dzięki temu jakość oraz koszty są na bieżąco monitorowane. To pozwala technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego konkurować z innymi, powszechnie wykorzystywanymi technologiami. Zwłaszcza, że naturalne właściwości drewna służą przyszłym mieszkańcom i pozwalają im w perspektywie długoterminowej zyskać na niższych kosztach eksploatacyjnych, w tym kosztach ogrzewania. Oszczędności z tego tytułu będą na poziomie ok. 10% w porównaniu do tradycyjnej technologii.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Ile PLN za m2?

To bardzo ciekawy projekt.
Pytanie, czy wszystkie wymienione oszczędności, przełożą się na konkurencyjną cenę na ogromnym Polskim rynku nieruchomości.

Co to znaczy, że koszty są na bieżąco monitorowane?
Zasadnicze pytanie.
Jakość ma wpływ na koszty (zrozumiałe), a czy koszty maja wpływ na jakość?

Szymon [8]Odpowiedz na ten komentarz2020-10-14 00:04:46

Zgłoś nadużycie

blok z szkleietu??

sąsaid zaleje sąsiada i wszystko puchnie

Darek [82]Odpowiedz na ten komentarz2020-10-24 11:28:58

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz