/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

MaForm skupi akcje Fabryk Mebli Forte

Fabryki Mebli Forte

Autor: oprac. red
Źródło: Fabryki Mebli Forte
Data: 2020-10-12


MaForm Holding poinformował o podjęciu decyzji o nabyciu akcji Fabryk Mebli Forte objętych zapisami w ramach wezwania pomimo nieziszczenia się warunku, o którym mowa w punkcie 6. oraz w punkcie 30. wezwania, tj. warunku objęcia zapisami w wezwaniu wszystkich akcji będących przedmiotem wezwania.

MaForm skupi akcje Fabryk Mebli ForteMaForm skupi akcje Fabryk Mebli ForteFot. Fabryki Mebli Forte

4. września br. MaForm ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji Forte, stanowiących 33,56% kapitału spółki, po cenie 27,2 zł za sztukę. W wyniku wezwania MaForm wraz z dotychczas posiadanymi akcjami planował osiągnąć łącznie nie więcej niż 66% udziału w kapitale zakładowym spółki. Zgodnie z przedstawionymi dokumentami intencją zwiększenia udziału w kapitale spółki jest zabezpieczenie długoterminowej ciągłości nadzoru właścicielskiego, co z kolei zapewnić ma wzmocnienie pozycji konkurencyjnej Fabryk Mebli Forte SA na rynku meblowym oraz wspieranie dalszego rozwoju i realizacji jej strategii. Ponadto wskazano, że spodziewane jest utrzymanie dotychczasowego kierunku rozwoju i skali prowadzonej działalności, jak również podjęcie nowych projektów i przedsięwzięć mających na celu zwiększenie jej wartości.

Zapisy były przyjmowane od 24. września do 7. października 2020r. Planowana data transakcji nabycia akcji na GPW to 9. października 2020 r., a jej rozliczenie 13. października 2020r.

MaForm Holding Luxembourg S.A R.L. to spółka należąca do rodziny Formanowiczów. W czerwcu bieżącego roku spółka połączyła się (poprzez przejęcie) z MaForm SARL w wyniku czego stała się właścicielem 32,44% akcji Fabryk Mebli Forte SA.

MaForm Holding Luxembourg S.A R.L. jest podmiotem bezpośrednio kontrolowanym przez szwajcarską spółka MaForm Holding AG, która jest właścicielem ok. 90,61% udziałów w jej kapitale zakładowym. Pozostałe udziały należą do Marii Florczuk, córki Macieja Formanowicza, pełniącej funkcje członka zarządu FM Forte.

Z kolei MaForm Holding AG jest kontrolowana przez Macieja Formanowicza (prezesa FM Forte SA) oraz jego żonę, Annę Formanowicz, którzy posiadają po 50% jej akcji.

Aktualizacja 16.10.2020r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA