/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Polskie Domy Drewniane realizują inwestycję w Łodzi

Autor:
Źródło: Polskie Domy Drewniane
Data: 2020-10-08


Polskie Domy Drewniane SA podpisały umowę z generalnym wykonawcą inwestycji w Łodzi. Realizacją osiedla domów jednorodzinnych w technologii szkieletu drewnianego zajmie się konsorcjum firm RISER i RISER.domy.

Polskie Domy Drewniane realizują inwestycję w ŁodziPolskie Domy Drewniane realizują inwestycję w ŁodziFot. PPD

Inwestycja prowadzona przez PPD w Łodzi to osiedle w zabudowie jednorodzinnej. W jego ramach powstanie 11 lokali z 14 miejscami parkingowymi. Całość inwestycji zostanie zrealizowana w oparciu o technologię szkieletu drewnianego. Prace budowlane rozpoczną się w ostatnim kwartale tego roku. W pierwszym etapie przeprowadzone zostaną prace konstrukcyjne oraz ziemne.

-Przy wyborze generalnego wykonawcy zależało nam na tym, aby postawić na firmę, która nie tylko ma doświadczenie i świadczy kompleksowe usługi, ale też rozumie naszą filozofię. Chcemy budować zdrowe, przyjazne dla mieszkańców budynki drewniane, jednocześnie dbając o jak najmniejszy ślad węglowy, który zostawiamy. Działamy zgodnie z naszym harmonogramem. Już za kilka dni przekażemy plac budowy generalnemu wykonawcy, który będzie mógł rozpocząć swoje działania, które zakończą się w czwartym kwartale przyszłego roku - mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Konsorcjum firm RISER i RISER.domy będzie miało pełen nadzór inwestorski nad powstaniem osiedli budynków jednorodzinnych z uwzględnieniem prac konstrukcyjnych, sanitarnych oraz elektrycznych. Do zadań generalnego wykonawcy będzie też należało zaprojektowanie infrastruktury zewnętrznej i wewnętrznej, ciągów pieszo-jezdnych oraz innych niezbędnych usług towarzyszących.

-Wspólnie z Polskimi Domami Drewnianymi rozwijamy budownictwo szkieletowe w Polsce. Cieszę się, że nasza spółka, jej zespół i kompleksowe podejście do inwestycji zostały zauważone i docenione. Tym bardziej, że przyszłość budownictwa dla nas, stoi pod znakiem ekologii i stałego zmniejszania degradacji środowiska. Wyzwaniem przy tej budowie jest krótki czas realizacji. Mamy pół roku na wybudowanie osiedla w stanie deweloperskim wraz z całą infrastrukturą. Profesjonalna kadra, odpowiednia organizacja budowy i stosowanie przez nas zmodułowanego systemu Wood Core House pozwala mi ze spokojem zagwarantować wykonanie i oddanie inwestycji w umówionym terminie - informuje Piotr Góralczyk, Prezes Zarządu RISER i RISER.domy.

Konstrukcja drewniane zastosowane przy budowie osiedla wytworzone zostaną przez spółkę Wood Core House - to polska firma zajmująca się produkcją konstrukcji szkieletowych w autorskiej i zgłoszonej do opatentowania technologii, którą rozwija dzięki środkom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jej prezesem jest również Piotr Góralczyk.

-Cieszymy się, że jako polski producent zmodulowanych konstrukcji szkieletowych, możemy realizować pilotażową inwestycję promującą budownictwo szkieletowe w Polsce. Krótki czas, w którym mamy dostarczyć konstrukcje drewniane budynków idealnie odzwierciedla zalety naszej technologii. Opracowany przez nas modułowy system konstrukcji pozwala nam w kilka dni wyprodukować zamówienie a ekipa montująca w ok. 6 dni postawi obiekt w stanie surowym otwartym. Kluczową zaletą dla przyszłego mieszkańca jest gwarantowana i potwierdzone przez nas trwałość i wytrzymałość budynku. Przez 3 lata poddawaliśmy testom każdy element systemu a finalnie przebadana została cała konstrukcja budynku. Badania przeprowadzane były w skali rzeczywistej na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. Cieszymy się, że wspólnie z Polskimi Domami Drewnianymi pokażemy i rozwiniemy na rynku Polskim nowoczesne technologie ekologicznego, drewnianego budownictwa - mówi Radosław Bańkowski, Dyrektor ds. technicznych, współzałożyciel Wood Core House.

Zakończenie prac w Łodzi planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku.

Spółka Polskie Domy Drewniane SA została powołana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska w wyniku decyzji rządu i nowelizacji ustawy o do ustawy "Prawo ochrony środowiska". PPD to firma deweloperska budująca energooszczędne budynki mieszkalne, usługowe i mieszkalno-usługowe wykonane w technologiach drewnianych. Podstawową aktywnością spółki jest budowa budynków wielorodzinnych i osiedli domów jednorodzinnych przeznaczonych na sprzedaż na rynku komercyjnym, a także mieszkań pod wynajem i wynajem z opcją dojścia do własności.

Jedną z kolejnych inwestycji PPD budowa wielorodzinnego osiedla mieszkaniowego w technologii drewnianej w Środzie Śląskiej.

Polskie Domy Drewniane realizują inwestycję w Łodzi (Zdjęcia: 2)

Polskie Domy Drewniane realizują inwestycję w ŁodziWizualizacja inwestycji PPD w Łodzi

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz