/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Lasy Państwowe przesunięte do resortu rolnictwa

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-09-30


Najnowsza rekonstrukcja rządu to nie tylko zmiany personalne. Do dużych zmian doszło w liczbie i kompetencjach ministerstw, z 20 resortów pozostało 14. Listę zmian przedstawił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.

Lasy Państwowe przesunięte do resortu rolnictwaLasy Państwowe przesunięte do resortu rolnictwaFot. D.Jabłoński

Dla branży drzewnej szczególnie istotne są dwie zmiany. Po pierwsze, po niecałym roku działania znika Ministerstwo Klimatu, które chociaż formalnie powstało 15. listopada ubiegłego roku w wyniku wydzielenia znaczącej części kompetencji Ministerstwa Środowiska, to właściwie było następcą zlikwidowanego tego samego dnia Ministerstwa Energii. Po dzisiejszej reorganizacji powstaje Ministerstwo Środowiska i Klimatu, którym zawiadywać będzie dotychczasowy minister klimatu Michał Kurtyka.

Po drugie, zgodnie z pojawiającymi się od pewnego czasu plotkami, PGL Lasy Państwowe oraz zagadnienia związane z łowiectwem trafiły pod skrzydła ministra rolnictwa. W związku z tym, resort zmieni nazwę na Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa. Nowym ministrem zostanie Grzegorz Puda.

Grzegorz Puda ma 38 lat, pochodzi z Bielska-Białej, jest posłem Prawa i Sprawiedliwości, członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu, pełnił także funkcję sekretarza Sejmu. Od 2019 roku pełni funkcję wiceministra funduszy i polityki regionalnej. W 2006 uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera z zakresu zootechniki na Akademii Rolniczej w Krakowie. Pracował między innymi jako kierownik marketingu w prywatnym przedsiębiorstwie i koordynator w starostwie powiatowym.

"Chcemy odbić Ziobrze Lasy Państwowe. To jest potężna władza i potężne struktury" - mówił anonimowo w połowie września „Super Expressowi” ważny polityk PiS o koncepcji stworzenia rolnego superresortu.

Oficjalne nominacje nowi ministrowie powinni otrzymać od prezydenta Andrzeja Dudy w przyszłym tygodniu.

Liczba wyświetleń: 4402


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA