/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY OPAŁOWE

Jak palić w piecu oszczędnie i ekologiczne?

Autor: Materiał partnera
Źródło: Ceneo
Data: 2020-09-29


Świadomość dotycząca dbania o środowisko z roku na rok staje się coraz większa. Zastanawiamy się, co zrobić, aby w codziennym życiu działać na jego korzyść i jednocześnie nie obniżyć komfortu naszego życia, a także zaoszczędzić pieniądze. Dotyczy to też osób posiadających piece CO. Dlatego jeśli chcesz palić oszczędnie i ekologicznie, ale nie wiesz jaki rodzaj paliwa będzie to tego odpowiedni, jakie metody zastosować oraz gdzie można znaleźć niezbędne akcesoria kominkowe w poniższym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki.

Jak palić w piecu oszczędnie i ekologiczne?Jak palić w piecu oszczędnie i ekologiczne?Fot. Ceneo

Piece CO z korzyścią dla Ciebie i środowiska?

Kiedy piece CO i palenie w nich ekologiczne staje się priorytetem, pierwszą i najważniejszą rzeczą powinno być to, jakiego paliwa użyjemy do ogrzania naszych wnętrz. Ma to także wpływ na komfort obsługi sprzętu i generowane przez niego koszty. Węgiel i koks są drogie, dlatego wiele osób w Polsce przechodzi na ogrzewanie biomasą, czyli tzw. paliwami odnawialnymi, do których zaliczamy:

  • drewno,
  • igliwie,
  • makulaturę,
  • trociny,
  • gałęzie wierzbowe,
  • słomę zbóż oraz rzepakową,
  • liście.

Czym cechują się piece na biomasę?

Piece na biomasę cechują się wysoką pojemnością wodną i powierzchnią wymiany ciepła. Stosowane w nich paliwa są niskokaloryczne i wytwarzają długi płomień w trakcie spalania. Atutem jest też fakt, że niektóre podajniki na paliwo stanowią samodzielne urządzenia, dzięki czemu biomasa może znajdować się w sąsiadującym pomieszczeniu, skąd będzie pobierana automatycznie.

Nowoczesne kotły przystosowano do współpracy z wysokotemperaturowymi instalacjami grzejnikowymi o parametrach wody grzewczej 70-90°C oraz tymi niskotemperaturowymi, jak m.in. ogrzewanie podłogowe o parametrach 30-40°C, co sprawia, że nadają się do wielu gospodarstw domowych.

Inne metody bycia eko

Nawet, jeśli nie czujesz, że biopaliwa Cię przekonały to istnieją inne sposoby na to, jak palić w piecu ekologicznie. Zaliczamy do nich takie rozwiązania, jak rozpalanie od góry lub palenie krzyżowe.

Pierwsza z metod polega na podawaniu paliwa oraz powietrza od dołu, co sprawia, że ogień rozpala się na szczycie stosu, a płomienie stopniowo schodzą w dół. Dzięki odgazowaniu wyłącznie cienkiej warstwy paliwa zaraz pod żarem, do komina dostają się prawie przezroczyste spaliny, co przyczynia się do 50% spadku emisji pyłów, a także 25% spadku emisji benzo(a)pirenu.

Druga technika polega na rozpaleniu małej ilości opału na ruszcie, by po rozżarzeniu odgarnąć ją na tył i dosypać nową porcję tak, aby nie przykryć starszej. W tym przypadku wyłącznie cienka warstwa paliwa stykająca się z żarem ulegnie odgazowaniu, a uwolnione substancje lotne spalą się w wysokiej temperaturze.

Gdzie znaleźć najlepsze akcesoria kominkowe?

W dobie Internetu mamy większą możliwość dbania o środowisko bez wysiłku i wychodzenia z domu. Jeśli nie chcesz jeździć do specjalistycznych sklepów, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z serwisu Ceneo.pl, gdzie masz możliwość porównania cen produktów wielu marek i wybrania tych, które spełnią Twoje wymagania w największym stopniu oraz zmieszczą się w przeznaczonym do tego celu budżecie. Znajdziesz tam zarówno potrzebny sprzęt, jak i ekologiczne paliwa (m.in. drewniany pellet czy ekogroszek) w korzystnych cenach.

Klikając w interesujący Cię produkt, zostaniesz przekierowany na stronę, z której dowiesz się, jakie sklepy internetowe mają go w swojej ofercie i w jakich cenach. Sprawdzisz też opinie innych użytkowników na jego temat oraz poznasz wszystkie interesujące Cię szczegóły. Dostosujesz też do swoich potrzeb sposób płatności oraz rodzaj wysyłki, a to wszystko za pomocą kilku kliknięć.

Liczba wyświetleń: 3047


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA