/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLE

Materace z kokosem Hilding Anders - kto powinien zdecydować się na ich zakup?

Autor:
Źródło: SleepingHouse
Data: 2020-09-25


Materace z kokosem są przeznaczone są dla grona klientów, którzy cenią sobie wysoką jakość surowców oraz zwracają szczególną uwagę na higienę snu. Kto powinien zdecydować się na zakup materaca z kokosem? Na czym polega innowacyjność tych produktów?

Materace z kokosem Hilding Anders - kto powinien zdecydować się na ich zakup?Materace z kokosem Hilding Anders - kto powinien zdecydować się na ich zakup?Fot. Sleepinghouse.pl

Materace z kokosem - dlaczego warto rozważyć ich zakup?

Największą zaletą kokosu pozostaje fakt, iż jest to tworzywo w pełni naturalne. Posiada więc właściwości antyalergiczne oraz zmniejsza możliwość rozwoju bakterii i roztoczy. Ponadto włókno kokosa jest trwałe i wytrzymałe na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Wpływa to pozytywnie na wciąż rosnącą liczbę zwolenników materaców z kokosa. Również w naszym kraju rośnie zainteresowanie produktami naturalnymi, które nie posiadają w składzie substancji chemicznych. Ponadto kokos jest artykułem, który poddaje się recyklingowi, co pozwala w odpowiednim stopniu wpłynąć na redukcję zanieczyszczenia planety.  

Materace z kokosem stosowane są również przez osoby, które posiadają wady kręgosłupa i lekkie kontuzje. Włókno kokosa odznacza się przede wszystkim twardością, ale przy tym elastycznością, przez co w odpowiedni sposób dopasowuje się do sylwetki i wagi organizmu. To znacznie podnosi komfort snu!

Pamiętajmy, że podłoże do snu powinno też być odpowiednio duże, aby móc komfortowo wypoczywać. Materac 140x200 to minimum w przypadku dwóch osób, jest to jednocześnie świetny rozmiar dla singla na co dzień sypiającemu samemu.

Najważniejsze zalety materacy z kokosem

Materac, którego wkład posiada warstwę wykonaną z włókna kokosowego, to inwestycja na lata. Dzięki swoim właściwościom surowiec ten z powodzeniem zastąpi klasyczny odpowiednik wyprodukowany z syntetycznych włókien, które nie zawsze są dobre dla zdrowia.

Firma Hilding Anders wśród największych zalet materaca kokosowego wymienia:

  • Trwałość. Solidne włókna nadają twardości materacowi, ale również pomagają utrzymać odpowiednią elastyczność i stabilność. Wszystkie te cechy są odpowiedzialne za długotrwały komfort snu.
  • Higienę snu. Kokos jest materiałem antyalergicznym, który przeciwdziała rozwojowi roztoczy i bakterii. Z tej przyczyny jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających różne alergie związane z drobnoustrojami i alergenami.
  • Wentylację i cyrkulację powietrza. Zastosowanie kokosa sprawia, iż materac staje się przewiewny, uniemożliwiając rozwój szkodliwych bakterii.
  • W kokosowym materacu nie gromadzi się wilgoć, która może wpływać destruktywnie na działanie dróg oddechowych.
  • Odporność na czynniki mechaniczne. Włókno kokosowe jest jednym z najtrwalszych materiałów pochodzenia naturalnego, tym samym nie ulega zniszczeniom i odkształceniom podczas snu. 

Materac kokosowy jest polecany przez zdrowykregoslup.pl, portal profesjonalnie zajmujący się tematyką układu kostno-szkieletowego, schorzeń oraz zaleceń lekarskich. Rekomendacja ekspertów dowodzi, iż innowacyjny produkt wpływa głównie na higienę snu oraz komfort. 

Materace z kokosem - dlaczego warto rozważyć ich zakupMaterace z kokosem - dlaczego warto rozważyć ich zakupFot. Sleepinghouse.pl

Materace z kokosem Hilding Anders - dla kogo? 

Hilding Anders to firma, która przoduje w zastosowaniu innowacyjnych technologii w materacach. Dzięki nowoczesnemu podejściu do ich produkcji, produkty szwedzkiego przedsiębiorstwa zyskują coraz większą popularność na zagranicznych rynkach, w tym również w Polsce. Hilding Anders posiada ugruntowaną pozycję na rynku, czego dowodem są setki zadowolonych klientów. Każdy produkt wykonany jest z dużą dbałością o najdrobniejszy szczegół, co wpływa bezpośrednio na jego solidność oraz trwałość. 

Materace kokosowe rekomendowane są dla wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia aktywności fizycznej. Warto jednak podkreślić, że włókno kokosa uznaje się za stosunkowo twarde, dlatego może nie odpowiadać osobom, które preferują bardziej miękki produkt. W takim wypadku konieczny będzie zakup dodatkowej nakładki, która sprawi, że powierzchnia będzie bardziej dopasowana do indywidualnych preferencji. Zdaniem ekspertów w szczególności dzieci i nastolatki powinny spać na twardszym podłożu, gdyż jest dużo bardziej trwałe od syntetycznych odpowiedników.

*****

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA