/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BHP

Kłoda z ciężarówki przewożącej drewno spadła na rowerzystę

Autor: Dorota Krukowska-Bubiło, oprac. Red
Źródło: Policja
Data: 2020-09-23


Do wypadku doszło na drodze powiatowej w miejscowości Zubowice Kolonia (pow. zamojski). Łyżka koparki zahaczyła ładunek ciężarówki, która przewoziła wałki drewna opałowego. Jeden z drewnianych kloców spadł uderzając w przejeżdżającego rowerzystę.

Kłoda z ciężarówki przewożącej drewno spadła na rowerzystęKłoda z ciężarówki przewożącej drewno spadła na rowerzystęFot. Policja

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że operator koparko-ładowarki wykonywał parce ziemne w przydrożnym rowie. Składając ramię koparki zahaczył łyżką o jadący drogą samochód ciężarowy marki MAN z przyczepą. To spowodowało, że ładunek na ciężarówce - wałki drewna opałowego, przesunął się, a jeden z nich spadł wprost na przejeżdżającego drogą rowerzystę.

Kierujący jednośladem 69-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno operator koparki jak i kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Trzeźwy był również kierujący jednośladem.

Na miejscu wypadku policjanci dochodzeniowo - śledczy wykonali czynności procesowe. Prowadzone w tej sprawie postępowania pozwoli ustalić szczegółowy przebieg zdarzenia oraz jego okoliczności.

Kłoda z ciężarówki przewożącej drewno spadła na rowerzystę (Zdjęcia: 3)

Kłoda z ciężarówki przewożącej drewno spadła na rowerzystęKłoda z ciężarówki przewożącej drewno spadła na rowerzystęKłoda z ciężarówki przewożącej drewno spadła na rowerzystę

Liczba wyświetleń: 2012


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA