/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowy Styl - Zwycięstwo na stadionie

Autor:
Źródło: Nowy Styl
Data: 2004-06-04


Nowy Styl odniósł kolejny sukces "sportowy". Po dostarczeniu 50.000 sztuk krzeseł na olimpiadę w Atenach, firma wygrała przetarg na wyposażenie super nowoczesnego stadionu w Duesseldorfie. Krośnieńska spółka dostarczy tam metalowe, ocynkowane ramy do 50.000 sztuk krzeseł stadionowych (do ich przetransportowania potrzeba ponad 50 tirów). Wartość kontraktu to niemal 1 mln euro.

Makieta stadionuMakieta stadionuFot. Nowy Styl

Projekt krzesła pochodzi z niemieckiej firmy STOL, która w pokonanym polu pozostawiła kilkunastu konkurentów z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Francji i Słowenii. Wybrano krzesło firmy STOL, gdyż można je ustawiać nie tylko na wprost (np. na mecze piłkarskie), ale także obracać w prawo lub w lewo (np. na koncerty, podczas których scena jest w jednym końcu obiektu). Równie wielka była konkurencja w przetargu na wykonanie ram. Atutem firmy Nowy Styl okazały się ogromne możliwości technologiczne, które pozwalają na zrealizowanie dostaw między 20 czerwca a 20 sierpnia oraz pozytywne opinie sprzed roku, kiedy to Nowy Styl dostarczył 16.500 sztuk ram na stadion w Dortmundzie.

Więcej o stadionie

Koszt budowy: 218 mln euro
Pojemność: 51.500 miejsc (podczas koncertów do 65.000 miejsc)
Loże dla VIP-ów: 324 miejsca
Miejsca dla biznesmenów: 1250 miejsc
Wymiary: 200x240 m
Wymiary otwieranej części dachu: 110x70 m (zamknięcie dwóch skrzydeł dachu, z których każde waży 550 ton, zajmuje 30 minut)
Gastronomia: 24 obiekty, w tym restauracja z widokiem na wnętrze stadionu
Inne: 3-gwiazdkowy hotel z 288 pokojami, 7 tys. m. kw. powierzchni biurowej, centrum od-nowy biologicznej, business-club
Obiekt posiada własną stronę WWW, na której dokumentowane są kolejne etapy budowy, są nawet filmy wideo pokazujące moment wyburzenia starego stadionu. http://www.die-arena-kommt.de

Nowy Styl to grupa składająca się obecnie z 14 spółek-córek. Połowa z nich działa w Polsce, pozostałe za granicą. Firma powstała w 1992 r. jej założycielami byli Adam i Jerzy Krzanowski oraz Ronald i Henry Stern.
Nowy Styl produkuje meble, krzesła oraz fotele zaprojektowane zarówno do miejsc pracy - biur, sal konferencyjnych, audytoryjnych, szkół, pokoi dziecięcych, oraz miejsc odpoczynku - kawiarni, restauracji, jadalni i kin.
Grupa Nowy Styl zatrudnia prawie 4400 osób. Każdego miesiąca fabryki opuszcza 500.000 szt. krzeseł, 270.000 z nich powstaje w polskich zakładach.Wartość obrotów Grupy wyniosła w ubie-głym roku prawie 900 mln złotych.
Grupa Nowy Styl posiada klientów na całym świecie. Około 70 proc. produkcji trafia do odbiorców w 60 krajach świata.
Wszystkie wyroby Nowego Stylu są szczegółowo testowane w laboratoriach technicznych. Posiadają atesty wytrzymałości oraz ognioodporności tapicerki. Szereg krzeseł uzyskało Znak Sprawdzonego Bezpieczeństwa GS przyznawany przez Instytut LGA w Norymberdze.
Firma posiada certyfikat ISO 9001.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz