/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIE / WIDEO

Tartak Zadka: Nowa inwestycja - trak taśmowy Boldrew A1200Z

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-09-04


Tartak Zadka z siedzibą w Marszałkach k. Grabowa nad Prosną zrealizował inwestycję związaną z zakupem i instalacją kolejnego traka. Nowa maszyna to trak poziomy Boldrew A1200Z.

Trak taśmowy A1200Z firmy Boldrew w tartaku ZadkaTrak taśmowy A1200Z firmy Boldrew w tartaku ZadkaFot. Drewno.pl

Tartak Zadka to przedsiębiorstwo, które powstało od podstaw ponad 15 lat temu, jednak jego założyciel, Waldemar Zadka, posiada znacznie dłuższe doświadczenie związane z branżą tartaczną. Nowa maszyna to trzeci trak pracujący w zakładzie.

Firma zajmuje się przerobem drewna iglastego oraz w mniejszym zakresie drewna liściastego. Dotychczas produkcja realizowana była za pomocą dwóch traków szerokotaśmowych, jednak rosnąca ilość dostaw stosunkowo cienkich kłód powodowała, że efektywność ich przerobu była zbyt niska. Rozwiązaniem problemu stał się zakup mniejszego traka, którego zadaniem jest odciążenie większych maszyn.

Wybór padł na trak taśmowy A1200Z produkowany przez firmę Boldrew.

-Mamy zaufanie do maszyn produkowanych przez Boldrew. W naszym zakładzie mamy ich urządzenia, które pracują tu od samego początku. - mówi Waldemar Zadka. -Dodatkowym atutem jest fakt, że firma Boldrew jest prawie naszym sąsiadem, zlokalizowana jest zaledwie kilka kilometrów od tartaku.

Trak A1200Z to jedno z najpopularniejszych urządzeń produkowanych przez Boldrew.

Jest to typowy trak poziomy wyposażony w wąską taśmę. Egzemplarz, który trafił do Tartaku Zadka wyposażony jest w pełna hydraulikę oraz dodatkowo w rampę podawczą, zgarniacz z taśmą odbiorczą i stacjonarny pulpit operatora. Za system ustawiania pił odpowiada sterownik firmy Selbit, który umożliwia precyzyjne pomiary i nastawy, m.in:

  • cięcie w trybie zwykłym deska po desce
  • cięcie w trybie zwykłym bez zdejmowania desek po cięciu
  • układanie programu cięcia od poziomu toru, metodą „pozycja po pozycji w górę”
  • szybkie rozmierzenie ciętego materiału metodą „do wysokości piły”
  • ułożenie trzech niezależnych programów cięcia przechowywanych w pamięci nastawnika
  • podnoszenie piły w pozycję powrotną o grubość aktualnego cięcia
  • możliwość wyłączenia ruchu dojazdowego do wymiaru „od dołu”
  • możliwość wyłączenia ruchu dojazdowego do wymiaru trybu normalnego „od góry”

Nastawnik posiada również automatyczne dopasowanie do typu napędu maszyny, zabezpieczenie w przypadku uszkodzenia systemu ruchu czy "klawisze szybkich wymiarów".

Pilarka taśmowa Boldrew A1200Z to uniwersalna maszyna przeznaczona do cięcia kłód o średnicy do 1m oraz długości w wersji standardowej 4,2m z możliwością przedłużenia. Urządzenie posiada elektryczne podnoszenie góra-dół oraz płynne sterowanie posuwem.

Rama traka wykonana jest ze stalowego ceownika 160 mm zapewniającego dużą stabilność maszyny. Urządzenie wyposażone jest w pięć wysuwanych ramion oporowych. Łańcuszkowy obracak kłody, docisk kłody, system poziomowania i załadunku oraz naciąg piły są sterowane hydraulicznie.

Zobacz maszyny firmy Boldrew w naszym katalogu

Przeznaczone do użycia w traku brzeszczoty mają długość 4800mm i szerokość 40-50mm. Zastosowane koła prowadzące piłę mają średnicę 600 mm. Maszyna wyposażona jest również w podcinak kory, który zapewnia dłuższą pracę piły.

Trak Boldrew A1200 Z standardowo wyposażony jest w silnik główny o mocy 7,5kW. Istnieje możliwość zamówienia urządzenia wyposażonego w mocniejszy napęd, aż do 18,5 kW

Pilarka taśmowa dostarczona do Tartaku Zadka wyposażona jest w rampę załadunkową kłód, automatyczny system zrzutu desek oraz przenośnik taśmowy do ich odbioru.

Tartak ZadkaTartak ZadkaFot. Drewno.pl

Wydajność traka zależy od wymiarów przecieranych kłód. Średnia wydajność wynosi od 1-1,5 m3 przetartego surowca na godzinę.

-Jedną z ważnych cech, którą braliśmy pod uwagę przy wyborze traka jest sposób mocowania głowicy tnącej. W traku A1200Z posadowiony jest on na solidnej ramie mocowanej z dwóch stron. Moim zdaniem agregat mocowany na jednym ramieniu nie zapewnia odpowiedniej jakości cięcia - wskazuje Waldemar Zadka.

***

Firma BOLDREW swoja działalność w zakresie produkcji maszyn do branży drzewnej rozpoczęła 1989 roku. Głównym celem działalności naszej firmy jest dostarczanie klientom konkretnych kompleksowych rozwiązań, zapewnienie wysokiej jakości oraz wydajności urządzeń.

BOLDREW to firma która od początku była i jest firmą rodzinną. Zatrudniamy 20 wykwalifikowanych specjalistów w zakresie elektryki, automatyki i mechaniki.
Posiadamy własny park maszynowy, który z każdym rokiem doposażamy o coraz to nowsze technologie, tak aby ułatwić pracę naszemu zespołowi ale przede wszystkim aby podnieść jakość produktu dostarczanego do Naszych odbiorców.

Od początku istnienia firmy dostarczyliśmy ponad 3000 urządzeń, które w większości są indywidualnymi projektami pod wytyczne klienta. Pozostajemy elastyczni na wprowadzanie zmian tak aby dostarczyć Ci to czego tak naprawdę potrzebujesz, aby twoja firma działała w jak najlepszy sposób.

Każde z zakupionych u nas urządzeń posiada odpowiedni Certyfikat oraz znak CE. Wszystkie maszyny malowane są proszkowo w naszej unowocześnionej Malarni, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać maszynę w kolorze wskazanym przez klienta, choć z doświadczenia wiemy iż kolory jakich używamy świetnie sprawdzają się w Przemyśle drzewnym.

Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce z branży drzewnej, która montuje do maszyn silniki polskiej firmy CELMA Indukta. Produkty tej firmy posiadają ponad 90-letnie doświadczenie. Od wielu lat współpracujemy z czołowym producentem elektrycznych mierników grubości cięcia do tartaków taśmowych - firmą SELBIT.

BOLDREW

www.boldrew.pl

tel: +48 697 583 628
tel: +48 62 730 60 16

63-520 Grabów Nad Prosną, Bobrowniki 70

-------
Wyceń swój film i artykuł z publikacją na drewno.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA