/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TRANSPORT DREWNA

Wzmożone kontrole przewozu drewna na Śląsku

Autor: oprac. red
Źródło: Inspekcja Transportu Drogowego
Data: 2020-08-18


W ostatnich dniach lipca Inspekcja Transportu Drogowego i Straż Leśna przeprowadziły akcję wzmożonych kontroli przewozu drewna na Śląsku. 9 z 11 skontrolowanych ciężarówek było przeciążonych.

Wzmożone kontrole przewozu drewna na ŚląskuWzmożone kontrole przewozu drewna na ŚląskuFot. ITD

Funkcjonariusze śląskiej ITD i Straży Leśnej przeprowadzili akcję wzmożonych kontroli przewozu drewna w dniach 28-29. lipca br.. Zestawy z drewnem kierowano na inspekcyjne wagi przy ekspresowej „jedynce” w Zwardoniu oraz ekspresowej 52-ce w Bielsku-Białej.

Na 11 skontrolowanych ciężarówek 9 przewoziło za dużo drewna ze Słowacji i Czech do Polski. Niechlubny rekordzista ważył z ładunkiem 58,6 tony zamiast przepisowych 40 ton i był za wysoki o 36 centymetrów.

Oprócz zbyt ciężkich ładunków odnotowano również jazdę z pękniętą tarczą hamulcową i brak wpisów na karcie kierowcy, za co prowadzący pojazd otrzymał osiemnaście punktów karnych. Z kolei kierowca ze Słowacji otrzymał karę za przekroczenie dopuszczalnych norm pracy. Trzy pojazdy zatrzymano ze względu na złamanie zakazu jazdy w okresie obowiązywania okresowych ograniczeń w ruchu.

Wszystkie nieprawidłowe transporty wstrzymano do momentu przeładowania nadmiaru drewna na inne pojazdy. Kierowców ukarano mandatami łącznej kwocie 10 tys. zł. Znacznie dotkliwsze konsekwencje finansowe grożą teraz przewoźnikom drogowym. Łączna suma kar w ramach wszczętych postępowań administracyjnych to 64 tys. zł. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Fg2LUDnOMo4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Liczba wyświetleń: 2526


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA