/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

Karin Sköld obejmuje stanowisko prezesa IKEA Retail w Polsce

IKEA

Autor: oprac. red
Źródło: IKEA
Data: 2020-08-13


1. września br. funkcję prezesa IKEA Retail Polska i Dyrektora ds. Zrównoważonego Rozwoju obejmie Karin Sköld. Zastąpi na stanowisku Carolinę Garcia Gomez, która pełniła tę rolę przez ostatnie dwa lata. Dotychczasowa prezes polskiej IKEA obejmie stanowisko Dyrektora ds. Digitalizacji w globalnych strukturach firmy w Szwecji.

Karin Sköld obejmuje stanowisko prezesa IKEA Retail w PolsceKarin Sköld obejmuje stanowisko prezesa IKEA Retail w PolsceFot. IKEA

Karin Sköld pracowała ostatnio jako Dyrektor Regionalny i była odpowiedzialna za 9 sklepów IKEA w Polsce, poza Warszawą. Przedtem podobną funkcję pełniła w Chinach, a wcześniej piastowała różne stanowiska w IKEA, w tym stanowisko asystentki Zarządu CEO Ingka Group oraz w ramach łańcucha dostaw w IKEA w Szwecji.

-Bardzo się cieszę, że obejmuję stanowisko Prezeski IKEA Retail w Polsce oraz Dyrektorki ds. Zrównoważonego Rozwoju. Miniony rok pokazał mi, że Polska jest bardzo dynamicznym i szybko rozwijającym się rynkiem, na którym pracują ludzie z pasją i talentem, mam zaszczyt pracować z 5000 z nich w IKEA - mówi Karin Sköld.

-Mamy długoterminową strategię biznesową, którą chcę kontynuować. Naszym celem jest, aby IKEA była jeszcze bardziej przystępna cenowo i dostępna dla wielu ludzi. Chcemy osiągnąć ten cel, kładąc duży nacisk na zrównoważony rozwój. Będziemy nadal rozwijać się w Polsce, inwestując w rozwój sprzedaży wielokanałowej, ale będziemy również otwierać nowy sklep w Szczecinie w 2021r. Ten rok jest również bardzo szczególny dla IKEA z innego powodu. W tym roku świętujemy 60-lecie obecności firmy w Polsce. W 1961 roku Ingvar Kamprad zamówił pierwszą partię krzeseł w polskiej fabryce i od tego czasu produkcja w tym kraju rozwija się nieprzerwanie, obecnie Polska jest drugim, co do wielkości, producentem po Chinach. Zamierzamy świętować tę niesamowitą rocznicę ze wszystkimi 16 000 naszych pracowników pracujących w fabrykach, sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz biurach - informuje Karin Sköld.

-Ostatnie dwa lata były niesamowite, jeśli chodzi o rozwój biznesu w Polsce, rozwój nowych punktów kontaktu z klientami, ale także dla mnie osobiście. Sądzę, że wiele się nauczyłam i Polska zawsze będzie bardzo szczególnym miejscem dla mnie, głównie ze względu na świetnych, zaangażowanych i pełnych pasji ludzi, z którymi miałam przyjemność pracować. Jak Karin wspomniała, następny rok będzie wyjątkowy dla IKEA w Polsce i jestem bardzo szczęśliwa, że zostawiam firmę w takich dobrych rękach - mówi Carolina Garcia Gomez, ustępująca ze stanowiska prezesa IKEA Retail Polska. Carolina Garcia Gomez obejmie funkcję Dyrektora ds. Digitalizacji w INGKA Group.

W okresie zarządzania spółką przez Carolinę Garcia Gomez, IKEA Retail Polska odnotowała silny, dwucyfrowy wzrost sprzedaży, rozwijała strategię sprzedaży wielokanałowej (m.in. uruchomiono sprzedaż internetową) oraz angażowała się w dyskusje dotyczące zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych.

Grupa Ingka (wcześniej znana jako Grupa IKEA) w Polsce posiada jedenaście sklepów IKEA i dwadzieścia Punktów Odbioru Zamówień, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 27 sklepów IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ingka należą fabryki również sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością IKEA na polskim rynku. Do marki IKEA należą w Polsce również zakłady produkcyjne wchodzące w skład IKEA Industry (będącej częścią Inter IKEA Holding).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA