/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Karin Sköld obejmuje stanowisko prezesa IKEA Retail w Polsce

IKEA

Autor: oprac. red
Źródło: IKEA
Data: 2020-08-13


1. września br. funkcję prezesa IKEA Retail Polska i Dyrektora ds. Zrównoważonego Rozwoju obejmie Karin Sköld. Zastąpi na stanowisku Carolinę Garcia Gomez, która pełniła tę rolę przez ostatnie dwa lata. Dotychczasowa prezes polskiej IKEA obejmie stanowisko Dyrektora ds. Digitalizacji w globalnych strukturach firmy w Szwecji.

Karin Sköld obejmuje stanowisko prezesa IKEA Retail w PolsceKarin Sköld obejmuje stanowisko prezesa IKEA Retail w PolsceFot. IKEA

Karin Sköld pracowała ostatnio jako Dyrektor Regionalny i była odpowiedzialna za 9 sklepów IKEA w Polsce, poza Warszawą. Przedtem podobną funkcję pełniła w Chinach, a wcześniej piastowała różne stanowiska w IKEA, w tym stanowisko asystentki Zarządu CEO Ingka Group oraz w ramach łańcucha dostaw w IKEA w Szwecji.

-Bardzo się cieszę, że obejmuję stanowisko Prezeski IKEA Retail w Polsce oraz Dyrektorki ds. Zrównoważonego Rozwoju. Miniony rok pokazał mi, że Polska jest bardzo dynamicznym i szybko rozwijającym się rynkiem, na którym pracują ludzie z pasją i talentem, mam zaszczyt pracować z 5000 z nich w IKEA - mówi Karin Sköld.

-Mamy długoterminową strategię biznesową, którą chcę kontynuować. Naszym celem jest, aby IKEA była jeszcze bardziej przystępna cenowo i dostępna dla wielu ludzi. Chcemy osiągnąć ten cel, kładąc duży nacisk na zrównoważony rozwój. Będziemy nadal rozwijać się w Polsce, inwestując w rozwój sprzedaży wielokanałowej, ale będziemy również otwierać nowy sklep w Szczecinie w 2021r. Ten rok jest również bardzo szczególny dla IKEA z innego powodu. W tym roku świętujemy 60-lecie obecności firmy w Polsce. W 1961 roku Ingvar Kamprad zamówił pierwszą partię krzeseł w polskiej fabryce i od tego czasu produkcja w tym kraju rozwija się nieprzerwanie, obecnie Polska jest drugim, co do wielkości, producentem po Chinach. Zamierzamy świętować tę niesamowitą rocznicę ze wszystkimi 16 000 naszych pracowników pracujących w fabrykach, sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz biurach - informuje Karin Sköld.

-Ostatnie dwa lata były niesamowite, jeśli chodzi o rozwój biznesu w Polsce, rozwój nowych punktów kontaktu z klientami, ale także dla mnie osobiście. Sądzę, że wiele się nauczyłam i Polska zawsze będzie bardzo szczególnym miejscem dla mnie, głównie ze względu na świetnych, zaangażowanych i pełnych pasji ludzi, z którymi miałam przyjemność pracować. Jak Karin wspomniała, następny rok będzie wyjątkowy dla IKEA w Polsce i jestem bardzo szczęśliwa, że zostawiam firmę w takich dobrych rękach - mówi Carolina Garcia Gomez, ustępująca ze stanowiska prezesa IKEA Retail Polska. Carolina Garcia Gomez obejmie funkcję Dyrektora ds. Digitalizacji w INGKA Group.

W okresie zarządzania spółką przez Carolinę Garcia Gomez, IKEA Retail Polska odnotowała silny, dwucyfrowy wzrost sprzedaży, rozwijała strategię sprzedaży wielokanałowej (m.in. uruchomiono sprzedaż internetową) oraz angażowała się w dyskusje dotyczące zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych.

Grupa Ingka (wcześniej znana jako Grupa IKEA) w Polsce posiada jedenaście sklepów IKEA i dwadzieścia Punktów Odbioru Zamówień, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 27 sklepów IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ingka należą fabryki również sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością IKEA na polskim rynku. Do marki IKEA należą w Polsce również zakłady produkcyjne wchodzące w skład IKEA Industry (będącej częścią Inter IKEA Holding).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz