/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Grupa Egger zainwestowała w ubiegłym roku ponad 530 mln euro

Egger

Autor: oprac. dja
Źródło: Egger
Data: 2020-07-30


Grupa Egger poinformowała o wynikach osiągniętych w roku obrotowym 2019/2020. Producent płyt drewnopochodnych utrzymał poziom sprzedaży i zysków oraz osiągnął rekordowy poziom produkcji.

Grupa Egger zainwestowała w ubiegłym roku ponad 530 mln euroGrupa Egger zainwestowała w ubiegłym roku ponad 530 mln euroFot. Egger

Egger osiągnął sprzedaż na poziomie 2,831 mld euro (spadek o 0,4% w stosunku do roku poprzedniego) oraz wynik EBITDA na poziomie 424,4 mln euro (-0,1% w porównaniu z rokiem poprzednim).

Negatywny wpływ na wyniki miał ostatni miesiąc roku obrotowego jakim był kwiecień. Ze względu na różnice w rozprzestrzenianiu się koronawirusa i środkach podejmowanych przez poszczególne kraje firma zanotowała regionalne różnice w skutkach gospodarczych. Podczas gdy sprzedaż w Europie Zachodniej spadła w całym roku finansowym 2019/2020, sprzedaż w Europie Środkowej nieznacznie wzrosła, a w przypadku niektórych produktów znacznie wzrosła na rynkach Europy Wschodniej, Ameryki i innych rynkach zagranicznych w porównaniu z rokiem poprzednim.

Grupa Egger jest w fazie bardzo dużej aktywności inwestycyjnej. W minionym roku obrotowym zainwestowała rekordową kwotę 531,4 mln euro. Wysoki poziom inwestycji przyczynił nowego szczytu zdolności produkcyjnych, które sięgnęły 8,9 mln m3 materiałów drewnopochodnych i tarcicy.

Optymistyczne prognozy na rok finansowy 2020/2021
Pomimo niepewności co do prognoz rozwoju pandemii i dalszych działań blokujących rynek podejmowanych przez poszczególne państwa, Egger zakłada stabilny rozwój w roku obrotowym 2020/2021. Wyzwaniem dla firmy ma być słabszy wzrost popytu w Wielkiej Brytanii oraz wysoka inflacja i kurs walutowy peso argentyńskiego istotny dla fabryki w Concordii (Argentyna).

Grupa Egger to 20 zakładów produkcyjnych i 27 biur handlowych na całym świecie, w których pracuje ok. 10100 pracowników. W ubiegłym roku firma uruchomiła w Polsce fabrykę płyt drewnopochodnych w Biskupcu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA