/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DESIGN

Drewno w domu - jak zaaranżować nowoczesne wnętrza z drewnianymi akcentami?

Autor:
Źródło: Building Companion
Data: 2020-07-29


Drewno w domu łagodnie przełamuje chłodny i surowy klimat minimalistycznych form oraz stonowanych kolorów, które często pojawiają się w nowoczesnych wnętrzach. Wystarczy kilka akcentów z jasnego lub ciemnego drewna, aby cała stylizacja zyskała na elegancji, ponadczasowości, charakterze i oryginalności.

Drewno w domu - jak zaaranżować nowoczesne wnętrza z drewnianymi akcentami?Drewno w domu - jak zaaranżować nowoczesne wnętrza z drewnianymi akcentami?Fot. Building Companion

Drewno to naturalny surowiec, który łatwo komponuje się z dodatkami i meblami wykonanymi niemal z każdego materiału. Swobodnie możemy zestawiać go ze szkłem, betonem, tworzywem sztucznym czy białą cegłą na ścianach.

Surowce naturalne w aranżacji wnętrz 

Naturalne materiały, takie jak drewno, beton, szkło czy stal, to elementy, które podkreślają nowoczesny styl urządzania wnętrz. Dobrze wyglądają w towarzystwie prostych form, ale łatwo skomponować je np. z dodatkami w jaskrawych barwach.

Najciekawsze stylizacje pomieszczeń, które wykorzystują drewno i inne surowce o naturalnym pochodzeniu, powstają we współpracy z doświadczonymi projektantami. Architekci dobrze wiedzą, jak należy łączyć wzory, kolory i tkaniny, aby całość wyglądała spójnie i zachwycała swoją oryginalnością.

Miejscem, w którym możemy znaleźć specjalistów w zakresie urządzania wnętrz, a także ekipy budowlane lub remontowe, jest strona Building Companion. Korzystając z internetowej wyszukiwarki, możemy zapoznać się z różnymi ofertami i wybrać te, które najbardziej nam odpowiadają.

Jak wykorzystywać drewno w nowoczesnych stylizacjach wnętrz?

Drewno w towarzystwie miękkich tkanin i ciepłych barw nadaje wnętrzu wrażenie przytulności. W nowoczesnych aranżacjach pomieszczeń drewno może pojawić się w różnych miejscach ‒ od kuchni przez salony po sypialnie i łazienki.

Przykładowo, w kuchni połączonej z jadalnią, gdzie dominują białe meble z frontami matowymi lub na wysoki połysk, możemy zdecydować się na duży dębowy stół i drewniane lampy. W salonowych aranżacjach mamy do wyboru wyraźne drewniane akcenty, takie jak drewniana podłoga na całej powierzchni, bądź też mniejsze elementy.

W przypadku drugiego rozwiązania do naszej dyspozycji są np. drewniane akcenty na meblach lub cieszące się coraz większym zainteresowaniem żaluzje z drewna. Mogą one być wykonane m.in. z bambusa, którego jasny odcień łatwo dopasowuje się do każdej stolarki okiennej. Zaletą drewnianych żaluzji jest brak efektu odbijania promieni słonecznych, trwałość i łatwość czyszczenia. Takie żaluzje możemy powiesić, np. w łazience, ponieważ bambus jest odporny na absorpcję wilgoci. Jeżeli zestawimy go z jasnymi, dużymi kaflami, drewnianą szafką pod umywalkę i lustrem w szerokiej, drewnianej ramie, zyskamy przytulną aranżację domowej łazienki w iście katalogowym stylu.

Dopełnieniem projektu, w którym wykorzystano drewniane elementy, mogą być duże liściaste kwiaty doniczkowe w okazałych donicach ustawione na podłodze oraz wiszące makramy i kwietniki wykonane z beżowego lub czarnego sznurka.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

lampy z litego drewna wykonywane ręcznie

Uzupełnieniem drewna w domu są lampy z litego drewna. Wykonane są z jesionu lub buku, przy zachowaniu szczególnej uwagi na wszelkie detale. Lampy spełniają również najwyższe standardy bezpieczeństwa z oznakowaniem CE.

Wpis edytowany przez Administratora

Elementer wood Mariusz Pniewski [1]Odpowiedz na ten komentarz2020-08-03 10:55:44

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA