/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Unihouse podpisał umowę wartą blisko 73 mln zł

Unihouse

Autor: oprac. red
Źródło: Unihouse
Data: 2020-07-23


Unihouse SA zawarł 22. lipca br. umowę na realizację sześciu budynków z prefabrykowanych modułów wykonanych w technologii szkieletu drewnianego.

Unihouse podpisał umowę wartą blisko 73 mln zł / Fot. z realizacji projektu Sjusjøen w NorwegiiUnihouse podpisał umowę wartą blisko 73 mln zł / Fot. z realizacji projektu Sjusjøen w NorwegiiFot. Unihouse

Umowę zawarto z konsorcjum firm AH Aktiv-Haus GmbH z siedzibą w Stuttgarcie oraz Wolff & Müller Hoch und Industriebau GmbH & Co. KG, również z siedzibą w Stuttgarcie.

Przedmiotem umowy jest wyprodukowanie i wykonanie pod klucz 6 budynków modułowych, w których łącznie znajdzie się 329 lokali mieszkalnych, pomieszczenie wspólne, biuro oraz pomieszczenie fitness. Realizacja prac umownych została podzielona na II etapy, zaś w ramach każdego z etapów Unihouse zrealizuje 3 budynki modułowe. Inwestycja będzie zlokalizowana w Stuttgarcie.

Zakończenie prac etapu I zaplanowano na II kwartał 2022 roku, a zakończenie prac etapu II na III kwartał 2023 roku, z zastrzeżeniem iż terminy umowne ulegną stosownemu przesunięciu w razie nieuzyskania przez zamawiającego prawomocnego pozwolenia na budowę w terminie określonym w umowie.

Wynagrodzenie z tytułu wykonania opisywanej umowy wynosi łącznie około 16,35 mln euro netto, co stanowi równowartość około 72,6 mln zł netto.

Zobacz jak wygląda budowa budynku z prefabrykowanych modułów

Dwa tygodnie temu Unihouse informował o pracach związanych z realizacją III etapu innego dużego projektu, który powstaje w gminie Ringsaker w Norwegii. Kontrakt Sjusjøen, obejmuje 7 budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ponad 7040 m2. Inwestycja podzielona została na 3 etapy, z czego pierwszy i drugi został ukończony i przekazany w październiku ubiegłego roku. Obejmowały one realizację 4 budynków składających się ze 148 modułów mieszczących 50 mieszkań. Przekazanie mieszkań trzeciego etapu zaplanowano na przełomie października i listopada bieżącego roku. Łącznie w 3 budynkach znajdzie się 36 lokali wykończonych pod klucz.

Unihouse SA jest spółką zależną od Unibep SA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz