/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DOTACJE

Dofinansowanie z ZUS na poprawę bezpieczeństwa pracy

Inżynieria BHP

Autor:
Źródło: Inżynieria BHP
Data: 2020-07-22


Informujemy, iż od dnia 27 lipca 2020 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy. Bezzwrotne dofinansowanie można otrzymać między innymi zakup i instalacja urządzeń oczyszczających i uzdatniających powietrze oraz zakup i instalacja urządzeń i elementów wentylacji miejscowej wywiewnej oraz nawiewnej.

Składanie Wniosków o dofinansowanie w wersji elektronicznej będzie możliwe od dnia 27 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r.

Jakie dofinansowania z ZUS dla branży drzewnej?

W katalogu działań inwestycyjnych które podlegają dofinansowaniu ZUS dla branży drzewnej dedykowane są dwa punkty z 28.

  • Zakup i instalacja urządzeń oczyszczających i uzdatniających powietrze (np.: filtrów, filtropochłaniaczy, urządzeń odpylających na sucho i na mokro, cyklonów, elektrofiltrów oraz urządzeń i centrali klimatyzacyjnych pod warunkiem występowania przekroczenia wartości dopuszczalnych wskaźników mikroklimatu gorącego/zimnego na stanowiskach pracy spowodowanego emisją ciepła/zimna z maszyn i procesów technologicznych).
  • Zakup i instalacja urządzeń i elementów wentylacji miejscowej wywiewnej oraz nawiewnej (obudowy, okapy, ssawki, dygestoria, komory laminarne, komory bezpiecznej pracy BSC, wentylatory, czerpnie, wyrzutnie, klapy zwrotne i pożarowe, przepustnice, przewody i kształtki wentylacyjne, stoły do obróbki skrawaniem i spawania zintegrowane z urządzeniami i elementami miejscowej wentylacji i filtracji powietrza, ściany i komory lakiernicze zintegrowane z urządzeniami i elementami miejscowej wentylacji i filtracji powietrza, urządzenia wentylacji indywidualnej, itp.).

Poziom dofinansowania przedstawia poniższa tabela.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dofinansowanie z ZUS na wentylację?

  1. Należy być czynnym płatnikiem składek ZUS oraz nie zalegać z opłacaniem podatków do Urzędu Skarbowego.
  2. Należy wykonać pomiary badań środowiska pracy – polecimy laboratorium które ekspresowo wykona pomiary ”na potrzeby projektu”.
  3. Szczegółowa wycena, projekt, w niektórych przypadkach zatwierdzenie rzeczoznawcy – możemy polecić firmy, które na następny dzień odwiedzą Państwa i zaproponują wycenę, projekt oraz zatwierdzenie rzeczoznawcy.

Zmieniły się również warunki dofinansowania na przyczepy leśne, o których można było przeczytać tutaj BEZZWROTNA DOTACJA NA PRZYCZEPY LEŚNE. Firmy leśne mogą wystąpić o dofinansowanie na przyczepy leśne (maksymalne dofinansowanie 30 tys. zł), wciągarki (maksymalne dofinansowanie 25 tys. zł), agregaty z masztem oświetleniowym do 6kv – bez ograniczenia w cenie. 

Kontakt w sprawie 

791 550 140 – Łukasz Rublewski Główny Specjalista ds. BHP
535 988 543 – Kinga Rublewska Główny Specjalista ds. BHP
791 001 505 – Inga Kyzioł Specjalista ds. BHP
513 756 163 – Michał Hoppe Specjalista ds. BHP
504 693 819 – Lech Mieszkowski Główny Specjalista ds. BHP

Zapytania prosimy kierować na adres email
biuro@inzynieriabhp.pl
www.inzynieriabhp.pl

Liczba wyświetleń: 3242


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

lipiec

Dzień dobry, na stronie dotacji ogłaszają, że nabór będzie już w lipcu, a nie sierpniu.

Wpis edytowany przez Administratora

Andrzej [1]Odpowiedz na ten komentarz2020-07-23 11:02:08

Zgłoś nadużycie

Poprawione

Dziękuję za informację. W dniu publikacji nie było jeszcze dokładnej daty. Nabór elektroniczny jest od dzisiaj tj. 27.07.2020 do 31.08.2020.

Kamil Jabłoński [1]Odpowiedz na ten komentarz2020-07-27 15:53:42

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA