/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BHP

Pożar zakładu produkującego trumny w Zagorzynie

Autor: oprac. red
Źródło: Straż Pożarna
Data: 2020-07-15


Na około 1,5 mln zł oszacowano wstępnie straty po wczorajszym pożarze zakładu produkującego trumny w Zagorzynie koło Kalisza

Pożar zakładu produkującego trumny w ZagorzyniePożar zakładu produkującego trumny w ZagorzynieFot. PSP Kalisz

We wtorek, 14. lipca br., około godz. 21.44 do Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku produkcyjnego w Zagorzynie (gm. Blizanów).

Przybyli na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar murowanego budynku, w którym znajdowały się maszynami do produkcji trumien, drewno, pianka meblowa oraz gotowe produkty. Niezwłocznie rozpoczęto działania mające na celu ugaszenie pożaru oraz obroną pobliskiej suszarni, którą strażakom udało się uratować.

Podczas pożaru zawaleniu uległa jedna ze ścian budynku. Po ugaszeniu ognia, w części gdzie konstrukcja dachu uległa zawaleniu rozpoczęto prace rozbiórkowe polegające na rozcinaniu konstrukcji dachu celem dotarcia do ognisk pożaru.

W akcji, która trwała ponad 10 godzin wzięło udział 25 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Kalisza, Pleszewa i Ostrowa Wielkopolskiego oraz 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Blizanów i powiatu Pleszewskiego.

W pożarze nikt nie ucierpiał. Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru, okoliczności zdarzenia wyjaśniać będzie policja. Straty oszacowano wstępnie na około 1,5 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA