/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OKNA I DRZWI

Porta KMI Poland: Wzrost mimo kryzysu

Autor: oprac. red
Źródło: Porta KMI Poland
Data: 2020-07-14


Porta KMI Poland S.A., jeden z liderów produkcji drzwi w Europie, w pierwszym półroczu 2020r. osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 265 mln zł. To o 50 mln zł więcej niż zakładano w planach. Wyższy jest również zysk firmy. Dobre wyniki udało się osiągnąć, pomimo panującej pandemii.

Porta KMI Poland: Wzrost mimo kryzysuPorta KMI Poland: Wzrost mimo kryzysuFot. Porta KMI Poland

Od wielu lat Porta sukcesywnie inwestuje dużą część swojego zysku realizując zaplanowany program inwestycyjny. To gwarantuje ciągły rozwój oferty, systemów obsługi oraz systematyczny wzrost obrotów.

Ostatnie lata zaowocowały przede wszystkim uruchomieniem nowoczesnej fabryki Porta STEEL oraz zaawansowanej linii technologicznej TechnoPORTA. Są to ogromne inwestycje, które na wiele lat umocnią pozycję PORTA jako lidera w branży. W trakcie realizacji nadal pozostaje budowa unikalnego na skalę Europy Magazynu Centralnego w Nidzicy oraz nowoczesnej linii PORTAFrame. Ponadto w firmie uruchomiono wiele projektów oddolnych, które w znaczący sposób usprawniają procesy zamawiania oraz produkcji, co w znaczącym stopniu poprawiło efektywność pracy i terminowość produkcji.

-Inwestycje w automatyzację procesów produkcyjnych i tworzenie nowoczesnych parków maszynowych to gwarancja utrzymania konkurencyjności na rynku i stałych przyrostów sprzedaży. W 2018r. sprzedaż zamknęła się na poziomie 419 mln zł, w 2019 osiągnęła 475 mln zł, a w roku 2020 zarząd spółki planuje zdecydowanie przekroczyć 500 mln zł. Obecna wysoka dynamika sprzedaży krajowej i eksportowej, powiązana głównie z rynkiem inwestycyjnym, już w podsumowaniu połowy roku przyniosła dodatkowe 50 mln zł powyżej przewidywanego poziomu obrotów - informuje Jacek Woźniak Dyrektor Sprzedaży PORTA DRZWI

W kwietniu br. Porta KMI Poland została przekształcona w spółką akcyjną. Jak informował zarząd firmy to kolejny etapem realizowanych przez celów strategii biznesowej firmy, która obejmuje możliwość podjęcia decyzji o wejściu na giełdę papierów wartościowych oraz innych instrumentów finansowych, wspierających ekspansję i strategię firmy na rynkach zagranicznych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA