/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

ARiMR przyjmuje wnioski o wsparcie finansowe na posadzenie lasu

Autor: oprac. red
Źródło: ARiMR
Data: 2020-06-16


1. czerwca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków rolników o przyznanie wsparcia na zalesienie. Wnioski będzie można składać do 31. lipca 2020r.

ARiMR przyjmuje wnioski o wsparcie finansowe na posadzenie lasuARiMR przyjmuje wnioski o wsparcie finansowe na posadzenie lasuFot. D.Jabłoński

Rolnicy zainteresowani uzyskaniem wparcia na posadzenie lasu powinni składać odpowiednio przygotowane wnioski do kierownika biura powiatowego ARiMR, zgodnie z miejscem zamieszkania lub siedzibą rolnika. Wsparcie na zalesianie wynosi od 8.300 zł do 12.700 zł za hektar nowego lasu w zależności m.in. rodzaju gruntów, użytych gatunków drzew i sposobu zabezpieczenia uprawy.

Do nowo zalesionych gruntów rolnik może otrzymywać przez pięć kolejnych lat także premię pielęgnacyjną w wysokości od prawie 800 do ponad 1.600 zł / ha, a przez 12 lat tzw. premię zalesieniową czyli rekompensatę za utracone dochody z działalności rolniczej. Jej wysokość to 1215 zł rocznie za każdy hektar ziemi przekształconej w las.

Wsparcie dokonywane jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020 Działanie 8 Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów; Podddziałanie 8.1 Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych oraz Podddziałanie 8.5 Wsparcie na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska

Wsparcie może być przyznawane osobie fizycznej lub prawnej bądź grupie osób fizycznych lub prawnych, bez względu na status prawny takiej grupy i jej członków w świetle prawa krajowego, których gospodarstwo rolne jest położone na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej oraz które prowadzą działalność rolniczą. Wsparcie na zalesienie jest przyznawane również jednostkom samorządu terytorialnego i jednostkom organizacyjnym gmin, powiatów oraz województw.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA