/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

"SCM Live Show": Zaawansowane technologie przemysłu drzewnego w akcji, za pośrednictwem globalnego streamingu

SCM Group

Autor:
Źródło: SCM Group
Data: 2020-06-03


Międzynarodowe wydarzenie roku dla branży obróbki drewna odbędzie się w formie transmisji na żywo od 30 czerwca do 2 lipca 2020 roku. Bogaty program połączeń z ekspertami SCM i webinariów na temat nowości Grupy oraz kluczowych trendów rynku.

Fot. SCM Group

Rejestracja dla firm z branży jest już dostępna na stronie internetowej scmwood.com

Lider w technologii obróbki drewna od 1952 roku – firma SCM, zdecydowała się zaprezentować swoje najnowsze technologie wszystkim ekspertom oraz firmom branży używając narzędzi cyfrowych i nowoczesnych kanałów multimedialnych. Taki jest cel "SCM LIVE SHOW", globalnego wydarzenia roku, które odbędzie się podczas bezpośredniej transmisji na żywo od 30 czerwca do 2 lipca 2020 roku.

W kontekście międzynarodowym, w którym przewidziano anulowanie lub odroczenie kluczowych wydarzeń branżowych do końca roku, SCM nadal oferuje wszelkie wsparcie w zakresie technologii i know-how dla potrzeb produkcyjnych każdego przedsiębiorstwa przetwórstwa drewna: od dużych gałęzi przemysłu po rzemieślników, od mebli, przez okna i drzwi do stolarki.

Dzięki "SCM Live Show" Włoska Grupa pozwoli uczestniczyć zarejestrowanym osobom z całego świata w doświadczaniu postępowych zmian technologicznych, za pośrednictwem Internetu podczas wszystkich trzech dni imprezy oraz, przede wszystkim, na interakcję z ekspertami SCM, tak jakby był to prawdziwy program telewizyjnyna żywo. Z Centrum Technologicznego w Rimini i innych zakładów Grupy eksperci zilustrują nowości dla każdego procesu obróbki drewna, a także najważniejsze trendy rynkowe.

Fot. SCM Group

NIGDY NIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ SAM

"Mamy do czynienia z okresem dramatycznych zmian, SCM przekształca więc potrzebę utrzymania relacji z partnerami, w prawdziwą strategię cyfrową", wyjaśnia Wood Division Manager SCM, Luigi De Vito. -  W ciągu ostatnich kilku miesięcy robiliśmy  to, poprzez gwarantowanie i optymalizowanie wszystkich  naszych  działań konserwacyjnych, pomocy i szkoleń zdalnie za pomocą naszych narzędzi i usług cyfrowych, i robimy  to z jeszcze większym przekonaniem dzisiaj, organizując wyjątkowe wydarzenie na poziomie światowym, takie jak "SCM Live Show". Innowacja technologiczna, która zawsze wyróżniała SCM dzięki coraz bardziej wydajnym, elastycznym i wyewoluowanym rozwiązaniom, połączy się z innowacją komunikacyjną i multimedialną, gotową do odznaczenia nowej strony w historii przetwórstwa drewna".

NASZE NAJNOWSZE TECHNOLOGIE

Liczne prezentacje technologiczne, które znajdą się w centrum wydarzenia - samodzielne ogniwa i maszyny zintegrowane ze sobą, dedykowane do różnych środowisk zastosowań - będą w stanie zaspokoić zróżnicowane potrzeby produkcyjne wtórnego przetwarzania drewna: od szerokiej gamy centrów obróbki i wiercenia płyt po te dotyczące centrów obróbki drewna litego i konstrukcyjnego: od propozycji elastycznego i przemysłowego okleinowania oraz technologii
j-shape, po panelowe pilarki kątowe; od zintegrowanej obróbki powierzchni, z nowościami w zakresie prasowania, szlifowania i wykańczania, po najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie pakowania; od unikatowych technologii do produkcji okien i drzwi oraz zintegrowanych linii do drzwi, po modele do czopowania i profilowania. Jak zawsze, z naciskiem na najszerszą kolekcję maszyn stolarskich, nowe ogniwa dedykowane do wymiarowania, wiercenia i okleinowania krawędzi oraz uruchomienie nowej aplikacji dla operatorów.

SMART&HUMAN FACTORY będzie odgrywać kluczową rolę dla przemysłu meblarskiego. Założenie, które osiągnęło sukces podczas Ligna 2019, zostanie ponownie zaprezentowane podczas SCM Live Show z nowymi cechami mającymi na celu dalsze zwiększanie wydajności i elastyczności procesów obróbki płyt, zmniejszenie ilości odpadów i oraz optymalizację jakości produktu końcowego nawet na bardziej delikatnych materiałach.

Nowa wersja będzie tylko przykładem różnych konfiguracji, które ten model produkcji może podjąć w oparciu o wymagania produkcyjne klienta. Składa się z elastycznych, modułowych zautomatyzowanych ogniw zintegrowanych z robotami antropomorficznymi i połączonych z inteligentnymi, zdalnymi transporterami AMR.

Fot. SCM Group

Ogniwo rozkroju/nestingu. Nestingowe centrum obróbcze morbidelli x200,  przeznaczone do elastycznej produkcji "partii jednostkowych", zostanie bezpośrednio zintegrowane z wysokowydajnym automatycznym magazynem płyt flexstore hp. Dzięki temu przechowywany i oznakowany etykietą panel można bezpośrednio załadować na stół roboczy, który chroni delikatną powierzchnię płyty. Po zakończeniu operacji nestingowych, robot antropomorficzny bezpośrednio wyładowuje wstępnie wycięty panel ze stołu roboczego, aby następnie ustawić różne wycięte części na transporterach AMR, które kierują się do pozostałych ogniw.

Kolejny nowy aspekt dotyczy gospodarowania mniejszymi formatkami i odpadami: robot również je odbiera, udostępniając je do przyszłych produkcji na zamówienie ze znaczną optymalizacją użytych materiałów.

Ogniwo jest również zaprojektowane tak, aby wszystkie panele bez utrudnień związanych z obróbką delikatnej powierzchni mogły być ręcznie wyładowywane z pasa.

Równolegle z nestingiem, który dzięki rozcinaniu pojedynczych arkuszy, zapewnia doskonałą elastyczność, pracować będzie cięcie "w stosie" wykonywane za pomocą piły, która gwarantuje wysoką wydajność powtarzających się cięć logicznych. Funkcja ta będzie wprowadzona przez nową maszynę do rozkroju - Gabbiani P80, wyróżniającą się oprzyrządowaniem "Saw-set" dla szybszego, dokładnego ustawienia narzędzi i nowymi cechami, w tym projekcją narzędzia 60 i 80 mm, dodatkowym króćcem odciągu na belce dociskowej i automatycznym zwalnianiem ostrza za pomocą przełącznika.

Elastyczne ogniwo okleinowania. Nowe ogniwo stefani cell E jest skonfigurowane
antropomorficznym robotem do pełnego automatycznego zarządzania operacjami załadunku/rozładunku formatek. Rozwiązanie łączy w sobie zalety produkcji jednostkowej z produkcją dużych partii zawarte w kompaktowej konstrukcji, ale przede wszystkim umożliwia osiągalną inwestycję nawet dla MŚP. Parametry takie jak kolor, grubość krawędzi, położenie i głębokość wpuszczania, zarządzanie folią ochronną i rozmiarami formatek można stale zmieniać bez przerywania przepływu produkcji. Dzięki nowemu systemowi mostkowemu "pickback" do  automatycznego powrotu, formatka jest automatycznie obracana, aby przyspieszyć następną operację. Możliwe będzie również rozładowanie pod koniec cyklu w czasie ukrytym przy następnym załadunku pętli.

Fot. SCM Group

Ogniwo pakowania. To ogniwo jest idealnym rozwiązaniem dla producentów zestawów meblowych, będzie zawierać dwie maszyny, przedstawione przez SCM w prapremierze światowej. Mowa o cut c200 - automatycznej wykrawarce do rozkroju just in time i produkcji otwartego kartonu, o wymaganych rozmiarach i kształcie, a także pack c100, automatycznym rozwiązaniu do pakowania przy pomocy kleju topliwego, zaczynając od wstępnie wytłoczonego arkusza tektury. Wszystko, co operator będzie musiał zrobić, to umieścić produkt do spakowania w otwartym pudełku (w tym przypadku formatki pochodzące z ogniwa okleinowania), po czym górna pokrywa zostanie automatycznie zamknięta przez pack c100. Dzięki automatycznemu ustawieniu zmiany pomiaru, opakowania mogą być tworzone z wykorzystaniem różnego rozmiaru pudełek, pozycjonowanych kolejno na rolkach.

ZINTEGROWANA OBRÓBKA POWIERZCHNI

SCM pokaże swoją mocną stronę w przemyśle, jako wyłączny wszechstronny partner
w dostarczaniu technologii szlifowania, prasowania i malowania  dla firm, które chcą osiągnąć ekskluzywne, wysokiej jakości wykończenia. Niektóre przykłady zintegrowanego procesu zostaną zilustrowane podczas wirtualnego wydarzenia, w tym:

- Elastyczne ogniwo lakierowania do fornirowanego panelu z efektami strukturalnymi i lakierowanej płyty MDF. Wszechstronność efektów wykończeniowych można będzie docenić dzięki szlifierce dmc eurosystem, z dwoma nowymi dodatkami: jednostką planetarną - rozwiązaniem do strukturyzacji, fazowania, szlifowania w poprzek włókien i precyzyjnego wykończenia każdej powierzchni oraz wymienną jednostką szczotek, idealną dla firm szukających maksymalnej elastyczności produkcji. Integracja z automatem lakierniczym Superfici mini będzie niezastąpiona, idealnie sprawdzi się do automatyzacji lakierowania nawet w małych firmach, co pozwoli na łatwe zarządzanie małymi partiami produkcyjnymi przy regularnych zmianach produktu.

- Lakierowanie paneli z najnowszymi efektami 3D i wykończeniem mocno kryjącym. Integracja wysoce innowacyjnych rozwiązań, takich jak szlifierki systemowe DMC,  które przekształcają koncepcję szlifierki w elastyczne, modułowe centrum szlifujące, oraz systemy lakierowania rolkowego i natryskowego Superfici valtorta f1 magnum pozwolą na osiągnięcie najbardziej atrakcyjnych efektów wykończenia jakie kreowane są przez obecny rynek.

- Laminowanie paneli sktrukturyzowanych w 3D oraz drzwi frezowanych. W tym przypadku proces będzie obejmował szlifowanie, z innowacyjnymi jednostkami do żłobienia i szczotkowania z gamy systemów dmc oraz najnowocześniejsze systemy Superfici  do nanoszenia kleju, innymi słowy, wydajnymi robotami kartezjańskimi z możliwością skanowania 3D w celu selektywnego napylania krawędzi i frezowań. Proces kończy się na prasie sergiani 3d form hp,  rozwiązaniu o wysokim poziomie produktywności i elastyczności dzięki systemowi "Flexy Pin" oraz konfiguracji prasy do trzech półek, które skracają czas cyklu do samego czasu prasowania. Wysoka rozdzielczość produktu końcowego nawet przy najbardziej złożonych powierzchniach 3D.

OPROGRAMOWANIE I USŁUGI CYFROWE

W czołówce "SCM Live Show" znajduje się również "Cyfrowy zintegrowany proces obróbki drewna", który zademonstruje, w jaki sposób oprogramowanie i usługi cyfrowe mogą wspierać klienta na każdym etapie procesu tworzenia mebla: od planowania i przygotowywania danych do produkcji maszynowej, aż po monitorowanie produkcji,konserwację i obsługę posprzedażową.

Na etapie przygotowania danych dla maszyny, zaprezentowane zostaną nowe wersje oprogramowania dla centrów obróbczych Maestro  cnc i optymalizacji cięcia Maestro  ottimo  CUT.

W odpowiedzi na potrzeby planowania produkcji, SCM zaprezentuje rozwiązanie MES  zintegrowane z maszynami SCM, aby pomóc klientom w programowaniu i zarządzaniu przepływem produkcji.

Nowy panel sterowania Maestro active pokaże jak można osiągnąć kontrolę i jeszcze prostszą, lepszą interakcję z maszyną na etapie produkcji.

Wreszcie, w celu wsparcia etapów monitorowania produkcji, konserwacji maszyn i obsługi posprzedażowej, zaprezentowane zostaną nowe Usługi Cyfrowe obsługiwane przez platformę Maestro connect.  

Więcej szczegółowych informacji na temat programu wydarzenia i procesu rejestracji można znaleźć na stronie internetowej scmwood.com.

Z obrotem ponad 700 milionów euro i 4000 pracowników, SCM  Group jest światowym liderem w dziedzinie technologii obróbki szerokiej gamy materiałów: drewna, tworzyw sztucznych, szkła, kamienia, metalu, materiałów kompozytowych i komponentów przemysłowych. Na całym świecie firmy grupy działają jako wysoce niezawodni partnerzy wiodących branż w wielu sektorach produktów, od mebli po budownictwo, motoryzację, lotnictwo i żeglarstwo, a także obróbkę tworzyw sztucznych.

Grupa SCM koordynuje, wspiera i rozwija system doskonałości przemysłowej w 3 dużych, wysoce wyspecjalizowanych centrach produkcyjnych we Włoszech i działa na wszystkich 5 kontynentach.

Biuro Prasowe
Alessandra Leardini – alessandra.leardini@scmgroup.com
Tel. +39 0541 700230


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA