DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nagroda dla właścicieli Nowego Stylu

Nowy Styl SA

Autor:
Źródło: Nowy Styl SA
Data: 2004-04-06


Współwłaściciele Nowego Stylu - Adam i Jerzy Krzanowscy oraz Leszek Balcerowicz zostali pierwszymi laureatami nagród przyznawanych od tego roku przez Polską Konfederację Pracodawców Polskich. Nagrody wręczono 1 kwietnia podczas wieczornej Gali z okazji 5-lecia PKPP w Teatrze Polskim w Warszawie.

Nagroda im. Andrzeja<br>WierzbickiegoNagroda im. Andrzeja<br>Wierzbickiego

W uzasadnieniu przyznania nagrody PKPP im. Andrzeja Wierzbickiego Adamowi i Jerzemu Krzanowskim napisano: "Historia laureatów (...) doskonale wpisuje się w dzieje narodzin przedsiębiorczości ostatnich lat.(...) Firma ma jasną strategię, wyznaczone kierunki rozwoju i konsekwentnie się ich trzyma. Nowoczesność zarządzania firmą rodzinną, w której wszelkie sukcesy wypracowuje się wspólnie, przybliża braci Krzanowskich do Andrzeja Wierzbickiego".

Na dyplomie sformułowano to krócej: "za zbudowanie i prowadzenie nowoczesnej firmy, nadanie nowego stylu polskiej przedsiębiorczości, współuczestnictwo w działaniach na rzecz środowiska przedsiębiorców, wspieranie dobrych inicjatyw gospodarczych i społecz-nych, wizję rozwijania odpowiedzialnego biznesu".

Nagroda im. Andrzeja Wierzbickiego została ustanowiona przez PKPP dla wyróżniających się przedsiębiorców. Laureatem będzie osoba nadająca styl polskiej przedsiębiorczości, kontynuująca jej najlepsze tradycje. Honorowane będą osoby, która posiadają nie tylko dobrą, sprawnie zarządzaną firmę, ale odczuwają też potrzebę współuczestnictwa w działaniach na rzecz środowiska przedsiębiorców, wspierania dobrych inicjatyw gospodarczych i społecznych, mają wizję rozwijania odpowiedzialnego biznesu. Uwzględnione winny być takie kryteria, jak nowoczesność zarządzania, tworzenie długofalowych perspektyw rozwojowych, dbałość o miejsca pracy (i tworzenie nowych), propubliczne myślenie, kreowanie akcji prospołecznych.

Patron nagrody - Andrzej Wierzbicki, był posłem, ministrem, działaczem politycznym i gospodarczym. Przemysłowiec, założyciel i szef Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów "Lewiatan". Stworzył potężne lobby działające na rzecz ustanowienia jasnych reguł funkcjonowania gospodarki. Skonsolidował krajowych przedsiębiorców. Zwolennik gospodarki zlibera-lizowanej wywierał w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku duży wpływ na politykę gospodarczą rządu, zręcznie przeciwstawiając się silnym wówczas tendencjom etatystycznym. Był wielkim organizatorem gospodarki.

Nowy Styl to grupa składająca się obecnie z 16 spółek-córek. Połowa z nich działa w Polsce, pozostałe za granicą. Firma powstała w 1992 r. jej założycielami byli Adam i Jerzy Krzanowski oraz Ronald i Henry Stern.
Nowy Styl produkuje meble, krzesła oraz fotele zaprojektowane zarówno do miejsc pracy - biur, sal konferencyjnych, audytoryjnych, szkół, pokoi dziecięcych, oraz miejsc odpoczynku - kawiarni, restauracji, jadalni i kin.
Grupa Nowy Styl zatrudnia ponad 3300 osób. Każdego miesiąca fabryki opuszcza 350.000 szt. krzeseł, 250.000 z nich powstaje w polskich zakładach. Od momentu swojego powstania Nowy Styl sprzedał ponad 17 mln sztuk krzeseł.
Rozwój firmy oznaczał dynamiczny wzrost obrotów, od 2,2 mln euro w 1993 r., przez 98 mln euro w 1998 r., 200 mln euro w 2001 r. po 212 mln euro w 2002 r. Grupa Nowy Styl posiada klientów na całym świecie. Około 70 proc. produkcji trafia do odbiorców w 60 krajach świata.
Wszystkie wyroby Nowego Stylu są szczegółowo testowane w laboratoriach technicznych. Posiadają atesty wytrzymałości oraz ognioodporności tapicerki. Szereg krzeseł uzyskało Znak Sprawdzonego Bezpieczeństwa GS przyznawany przez Instytut LGA w Norymberdze.
Firma posiada certyfikat ISO 9001 i jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: "Najlepsze polskie przedsiębiorstwo" - w rankingu zorganizowanym pod patronatem premiera RP i Polskiej Akademii Nauk przez dziennik "Prawo i Gospodarka", Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu przyznana przez Business Centre Club plus diament BCC otrzymany za utrzymanie wiodącej pozycji na rynku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz