/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARTACZNICTWO

Transport drewna na bakier z normami

Autor: oprac. red
Źródło: Inspekcja Transportu Drogowego
Data: 2020-06-02


Za ciężki, za długi i za wysoki okazał się ładunek surowica drzewnego transportowany z Czech do Polski.

Transport drewna na bakier z normamiTransport drewna na bakier z normamiFot. ITD

O 14 ton za dużo ważył zestaw składający się z samochodu ciężarowego i przyczepy, którym transportowano drewno z Czech do Polski. Jego wysokość była przekroczona o 25 cm od dopuszczalnych 4 m. Zatrzymania i kontroli dokonali małopolscy inspektorzy ITD.

29. maja w Zembrzycach, małopolscy inspektorzy Inspekcji Transport Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę z przyczepą, którą wykonywano przewóz drewna z Czech do Polski. Skrupulatne pomiary zarówno wagi jak i gabarytów zestawu wykazały szereg nieprawidłowości. Stwierdzono m.in. przekroczenie o 14 ton dopuszczalnej masy, przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi oraz wymiarów pojazdu. Wysokość wynosiła 4,25 m, co stanowi przekroczenie o 25 cm. Natomiast długość zespołu pojazdów była przekroczona o 50 cm i wynosiła 19,25 m.

Pojazd został wycofany z ruchu drogowego do czasu rozładunku, a kierowcę ukarano mandatem karnym. Wobec przedsiębiorcy do którego należy pojazd wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 15.000 zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA