/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Standrew otrzymał subwencję z PFR

Standrew

Autor:
Źródło: Standrew
Data: 2020-05-28


Standrew SA poinformował o otrzymaniu pozytywnej decyzji od Polskiego Funduszu Rozwoju SA (PFR) w sprawie uzyskania subwencji finansowej.

Standrew otrzymał subwencję z PFRStandrew otrzymał subwencję z PFRFot. Standrew

Zgodnie z komunikatem, Standrew pomyślnie przeszedł weryfikację dotyczącą spełnienia warunków otrzymania ze środków publicznych subwencji finansowej dla małych i średnich przedsiębiorstw w wysokości ponad 1,239 mln zł.

Subwencja została udzielona spółce ze środków publicznych, które zostały przeznaczone na realizację rządowego programu udzielania przedsiębiorcom wsparcia finansowego w związku ze skutkami pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19.

Zgodnie z dokumentami programowymi oraz zawartą z PFR umową subwencja podlega zwrotowi w 24 równych miesięcznych ratach, rozpoczynając od 13 miesiąca kalendarzowego, licząc od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po dniu jej udzielenia, z zastrzeżeniem, iż kwota zwrotu będzie wynosić od 25% do 100% w zależności od spełnienia przez spółkę przesłanek określonych w ww. dokumentach. Pozostała część subwencji będzie podlegała umorzeniu. Do wskazanych przesłanek wpływających na ostateczną wysokość zwrotu należą: wysokość odnotowanej przez spółkę straty gotówkowej oraz współczynnik średniego stanu zatrudnienia pracowników w okresie 12 miesięcy kalendarzowych.

Subwencja podlega zwrotowi w 100% otrzymanej wartości w przypadku zaprzestania przez spółkę prowadzenia działalności gospodarczej (w tym jej zawieszenia) lub w przypadku otwarcia likwidacji w jakimkolwiek czasie w ciągu 12 miesięcy od dnia otrzymania subwencji. Umowa o subwencję może zostać wypowiedziana w przypadku opóźnienia się w spłacie co najmniej dwóch rat w stosunku do ustalonego harmonogramu.

Standrew zamierza przeznaczyć otrzymaną kwotę subwencji na finansowanie bieżących zobowiązań, w tym wobec jej pracowników oraz kontrahentów. Jednocześnie spółka informuje, że zamierza wystąpić z wnioskiem o dodatkową pomoc przyznaną przedsiębiorcom w zakresie zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społeczne oraz oczekuje na decyzje w sprawie dofinansowania wynagrodzeń pracowników.

Zarząd Stndrewu wskazuje, że ostateczny wpływ wskazanych wyżej form pomocy na działalność spółki w perspektywie najbliższego roku oraz kolejnych miesięcy będzie zależał od czasu trwania epidemii, ewentualnych dalszych ograniczeń nakładanych na przedsiębiorców i konsumentów, w tym w szczególności związanych z możliwością swobodnego przemieszczania się, jak również tempa zmniejszania tych ograniczeń oraz dalszego kształtowania się sytuacji rynkowej spowodowanej ograniczeniami w okresie od marca 2020r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz