/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

W Knurowie powstanie fabryka prefabrykacji domów o konstrukcji drewnianej

Autor: oprac. red
Źródło: KSSE
Data: 2020-05-28


Spółka Aqua Marine wygrała przetarg na zakup ponad 1,5 ha działki w Knurowie wchodzącej w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka planuje budowę zakładu prefabrykacji domów o konstrukcji drewnianej.

W Knurowie powstanie fabryka prefabrykacji domów o konstrukcji drewnianejW Knurowie powstanie fabryka prefabrykacji domów o konstrukcji drewnianejFot. YouTube.com / Val-U-Therm

-Rozstrzygnęliśmy właśnie przetarg na sprzedaż nieruchomości KSSE w Knurowie - działki o łącznej powierzchni 1,5705 ha, a zarząd wydał pozytywną decyzję o wsparciu inwestycji Aqua Marine w budowę nowej hali stawiając na nowoczesne rozwiązania, które są dla nas priorytetem - informuje dr Janusz Michałek, prezes KSSE.

"Aqua Marine Spółka Akcyjna" s.k.a. z siedzibą w Warszawie dotychczas nie działała w branży związanej z budownictwem drewnianym. Według KRS powiązana jest z Radika SA, której jedynym akcjonariuszem jest Tomasz Filipiak. Jak poinformował jej prezes, Arkadiusz Rybak, spółka jest projektem celowym i zmiany jej dotyczące (m.in. nazwy i akcjonariuszy) zostały już podjęte, lecz jeszcze nie ujawnione w KRS.

Inwestor planuje kosztem blisko 30 mln zł wybudować w Knurowie zakład, w którym produkowane będą prefabrykowane budynki mieszkalne z drewna, przy użyciu ekologicznej technologii oraz rozwiązań domów pasywnych. -Liczymy, że wybrane rozwiązanie pozwoli firmie znacznie zwiększyć wydajność produkcji i dynamicznie się rozwijać - podkreśla wiceprezes KSSE Jacek Bialik, kierujący Podstrefą Gliwicką, która zarządza terenami m.in. w Knurowie. Z informacji uzyskanych przez portal Drewno.pl wynika, że linia technologiczna zostanie zakupiona u jednego z zagranicznych dostawców i będzie charakteryzowała się wysokim stopniem automatyzacji i sterowaniem w systemie CNC.

-Odbiorcą prefabrykowanych w nowej fabryce domów mają być przede wszystkim klienci indywidualni, również w Polsce - mówi Arkadiusz Rybak, prezes spółki Aqua Marine.

-Cieszymy się, że możemy, pomimo sytuacji związanej z COVID-19, kontynuować działalność jednej z naszych spółek na terenie KSSE w Knurowie. Nasza branża jest bardzo przyszłościowa, a innowacyjny know-how pozwala nam realizować inwestycję w sposób jak najbardziej ekologiczny i wydajny. Planujemy zatrudnienie w nowym zakładzie co najmniej 90 osób - informują współwłaściciele spółki Anna Manicka i Michał Rusiniak.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz