/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA I DRZWI

Classen-Pol szuka inwestora

Autor:
Źródło: Puls Biznesu
Data: 2020-05-28


Classen-Pol szuka inwestora. Niemiecki właściciel ma inne priorytety, więc polska spółka szuka kupca. Rozmowy już trwają - informuje Puls Biznesu.

Classen-Pol szuka inwestoraClassen-Pol szuka inwestoraFot. Classen-Pol

Classen-Pol istnieje na polskim rynku od 1990 roku i jest częścią niemieckiej Grupy Classen. Jest jedynym zakładem grupy nie związanym z produkcją podłóg.

Według informacji przedstawionych w Pulsie Biznesu, niemiecka grupa chce sprzedać Classen-Pol. Zainteresowanych zakupem jest kilkanaście podmiotów, w większości finansowych. Część z nich ma w portfelu komplementarne spółki. Przejęcie producenta drzwi rozważa również konkurencja.

-Firma świadomie wychodzi na rynek mimo pandemii. Aktywa, które mają odpowiednią wartość, niezależnie od sytuacji ją utrzymują. Spółka ma mocne fundamenty, więc nie ma obawy, że wycena będzie zbyt niska. Nie ma też presji sprzedaży. Szukamy inwestora, który dostrzeże wartość i potencjał. Warunkiem transakcji jest nie tylko osiągnięcie założonej ceny, której nie podajemy, ale też wizja dalszego rozwoju tego biznesu - mówi Piotr Dalak, partner w firmie doradczej JP Weber, która prowadzi proces sprzedaży. Rozmowy zaczęły się w tym miesiącu.

Maciej Górecki, który kieruje Classen-Polem od początku jego działalności, w ostatnich dwóch latach w ramach opcji stał się właścicielem 4% akcji. Zapewnia, że jeśli inwestor będzie zainteresowany 100-
procentowym pakietem, odsprzeda swój udział, choć wolałby go zwiększyć. Dlatego firma szuka inwestora, który podniesie kapitał lub kupi część akcji.

-Chcemy przyspieszyć rozwój w Europie i poszerzyć eksport o rynki z potencjałem: USA i Chiny. Planujemy też rozbudowę mocy: do 2023 r. chcemy wydać łącznie 60 mln zł i zwiększyć produkcję o 30% Produkcja drzwi i ościeżnic nigdy nie była podstawową działalnością naszego właściciela, niemieckiej firmy Classen - wyjaśnia Maciej Górecki.

Zakończenie procesu sprzedaży jest możliwe jeszcze w tym roku, jednak najprawdopodobniej nie wcześniej niż na koniec III kw.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz