/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Polskie Domy Drewniane: Umowa o współpracy z Andrewexem

Autor: oprac. red
Źródło: Polskie Domy Drewniane
Data: 2020-05-26


Spółka Polskie Domy Drewniane podpisała umowę o współpracy z Grupa Przetwórstwa Drzewnego Andrewex - ABWood.

Polskie Domy Drewniane: Umowa o współpracy z AndrewexemPolskie Domy Drewniane: Umowa o współpracy z AndrewexemFot. D.Jabłoński

Polskie Domy Drewniane SA to powołana przez rząd firma deweloperska, która budować ma energooszczędne budynki mieszkalne, usługowe i mieszkalno-usługowe wykonane w technologiach drewnianych. Podstawową aktywnością spółki ma być budowa budynków wielorodzinnych i osiedli domów jednorodzinnych przeznaczonych na sprzedaż na rynku komercyjnym, a także mieszkań pod wynajem i wynajem z opcją dojścia do własności.

Pierwszą firmą, z którą Polskie Domy Drewniane podpisały umowę o współpracy jest Grupa Przetwórstwa Drzewnego Andrewex ABWood. To rodzinne przedsiębiorstwa, które działają w branży drzewnej od ponad 30 lat. W jej skład wchodzą trzy spółki: Andrewex sp. z o.o. (produkcja tarcicy, programu ogrodowego, drewna klejonego), ABWood sp. o.o. (produkcja mebli) oraz Andrewex Tvärskog Timber AB (tartak zlokalizowany w Szwecji). W sumie, w ramach grupy funkcjonują trzy tartaki o łącznej zdolności przetarcia rzędu 900.000 m3 drewna okrągłego na rok oraz 5 wyspecjalizowanych zakładów przetwórstwa drzewnego produkujących elementy programu ogrodowego, meble sosnowe i wielkowymiarowe konstrukcje drewniane oraz drewno klejone KVH i BSH.

-Działamy w branży drzewnej już od kilku dekad i widzimy jak duża jest potrzeba zintegrowania współpracy na tym rynku i wypracowania rozwiązań, które będą wspierały polską przedsiębiorczość. Dlatego nie wahaliśmy się przed podpisaniem umowy współpracy z PDD. Mamy nadzieję, że to początek drogi do stworzenia silnych fundamentów sektora budownictwa drewnianego w Polsce - powiedział Sebastian Paradowski, Prezes Zarządu Grupy Andrewex.

-Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał przemysłu drzewnego i budowlanego. Żeby to się udało, musimy zacząć od nawiązania współpracy z przedsiębiorcami, którzy tworzą te sektory rynku i często, ze względu na dużą konkurencję, poszukują partnerów, którzy pomogą im w promocji ich produktów i usług. Chcemy być takim właśnie partnerem, który wspiera przedsiębiorców i wspólnie z nimi tworzy branżę budownictwa drewnianego. Traktujemy to jako jedną z naszych ważniejszych misji - poinformował Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych SA.

PPD planuje stworzenie platforma online, na której prezentowane będą dostępne na rynku drewniane technologie konstrukcyjne. W przyszłości Polskie Domy Drewniane planują utworzenie zrzeszenia polskich firm z branży drzewnej i budowlanej oraz zbudowanie parasola ochronnego, które chroniłyby ich interesy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA