/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Polskie Domy Drewniane: Umowa o współpracy z Andrewexem

Autor: oprac. red
Źródło: Polskie Domy Drewniane
Data: 2020-05-26


Spółka Polskie Domy Drewniane podpisała umowę o współpracy z Grupa Przetwórstwa Drzewnego Andrewex - ABWood.

Polskie Domy Drewniane: Umowa o współpracy z AndrewexemPolskie Domy Drewniane: Umowa o współpracy z AndrewexemFot. D.Jabłoński

Polskie Domy Drewniane SA to powołana przez rząd firma deweloperska, która budować ma energooszczędne budynki mieszkalne, usługowe i mieszkalno-usługowe wykonane w technologiach drewnianych. Podstawową aktywnością spółki ma być budowa budynków wielorodzinnych i osiedli domów jednorodzinnych przeznaczonych na sprzedaż na rynku komercyjnym, a także mieszkań pod wynajem i wynajem z opcją dojścia do własności.

Pierwszą firmą, z którą Polskie Domy Drewniane podpisały umowę o współpracy jest Grupa Przetwórstwa Drzewnego Andrewex ABWood. To rodzinne przedsiębiorstwa, które działają w branży drzewnej od ponad 30 lat. W jej skład wchodzą trzy spółki: Andrewex sp. z o.o. (produkcja tarcicy, programu ogrodowego, drewna klejonego), ABWood sp. o.o. (produkcja mebli) oraz Andrewex Tvärskog Timber AB (tartak zlokalizowany w Szwecji). W sumie, w ramach grupy funkcjonują trzy tartaki o łącznej zdolności przetarcia rzędu 900.000 m3 drewna okrągłego na rok oraz 5 wyspecjalizowanych zakładów przetwórstwa drzewnego produkujących elementy programu ogrodowego, meble sosnowe i wielkowymiarowe konstrukcje drewniane oraz drewno klejone KVH i BSH.

-Działamy w branży drzewnej już od kilku dekad i widzimy jak duża jest potrzeba zintegrowania współpracy na tym rynku i wypracowania rozwiązań, które będą wspierały polską przedsiębiorczość. Dlatego nie wahaliśmy się przed podpisaniem umowy współpracy z PDD. Mamy nadzieję, że to początek drogi do stworzenia silnych fundamentów sektora budownictwa drewnianego w Polsce - powiedział Sebastian Paradowski, Prezes Zarządu Grupy Andrewex.

-Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał przemysłu drzewnego i budowlanego. Żeby to się udało, musimy zacząć od nawiązania współpracy z przedsiębiorcami, którzy tworzą te sektory rynku i często, ze względu na dużą konkurencję, poszukują partnerów, którzy pomogą im w promocji ich produktów i usług. Chcemy być takim właśnie partnerem, który wspiera przedsiębiorców i wspólnie z nimi tworzy branżę budownictwa drewnianego. Traktujemy to jako jedną z naszych ważniejszych misji - poinformował Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych SA.

PPD planuje stworzenie platforma online, na której prezentowane będą dostępne na rynku drewniane technologie konstrukcyjne. W przyszłości Polskie Domy Drewniane planują utworzenie zrzeszenia polskich firm z branży drzewnej i budowlanej oraz zbudowanie parasola ochronnego, które chroniłyby ich interesy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz