/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WSZYSTKO Z DREWNA

Plantwear z blisko 2,4 mln zł przychodów w I kwartale 2020r.

Autor:
Źródło: Plantwear
Data: 2020-05-26


Plantwear, notowany na NewConnect producent drewnianych akcesoriów lifestylowych, w I kwartale 2020 roku osiągnął blisko 2,4 mln zł przychodów netto ze sprzedaży.

Plantwear z blisko 2,4 mln zł przychodów w I kwartale 2020r. Plantwear z blisko 2,4 mln zł przychodów w I kwartale 2020r. Fot. Plantwear

Początek roku był dla spółki czasem intensywnego rozwoju. Firma uruchomiła nową platformę sprzedażową, rozpoczęła sprzedaż na rynku ukraińskim, a także zakupiła nieruchomość, tym samym znacząco zwiększając możliwości produkcyjne.

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z przychodów, jakie udało się osiągnąć w pierwszym kwartale 2020 roku. Dzięki temu, że naszym głównym kanałem sprzedaży jest Internet, nasi klienci, mimo pandemii i ograniczeń z nią związanych, nie musieli rezygnować z zakupów drewnianych akcesoriów - zainteresowanie naszym asortymentem było bardzo duże - komentuje Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear.

W pierwszych trzech miesiącach 2020 roku, największą popularnością wśród klientów Plantwear cieszyła się drewniana biżuteria - ten segment działalności wygenerował blisko 1,4 mln zł przychodów. Na drugim miejscu pod względem sprzedaży uplasowały się drewniane zegarki - wpływy z tego tytułu to niemal 0,65 mln zł.

W pierwszym kwartale Plantwear wypracował blisko 2,4 mln zł przychodów netto. Największą popularnością wśród klientów spółki cieszyła się drewniana biżuteria - ten segment działalności wygenerował blisko 1,4 mln zł przychodów. Na drugim miejscu pod względem sprzedaży uplasowały się drewniane zegarki - wpływy z tego tytułu to niemal 0,65 mln zł. Mimo wzrostu sprzedaży firma odnotowała stratę netto w wysokości 0,18 mln zł. To wynik przeznaczenia dużej części środków na rozwój działalności spółki.

-Plantwear dynamicznie się rozwija, a działania rozwojowe niosą za sobą koszty. Jesteśmy przekonani, że poczynione w pierwszym kwartale inwestycje przyniosą wymierne korzyści i zyski - dodaje Wiktor Pyrzyk. Spółka sfinalizowała m.in. zakup nowej nieruchomości, która pozwoli na znaczące poszerzenie działalności firmy. Przeniesienie zakładu produkcyjnego nastąpi na przełomie II i III kwartału.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA