/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

IKEA zwolni w Wielbarku ok. 10 % załogi

Autor: oprac. red
Źródło: IKEA Industry
Data: 2020-05-20


IKEA Industry planuje redukcję zatrudnienia w zakładzie w Wielbarku o blisko 10%. Załoga fabryki produkującej głównie meble z litego drewna liczy ok. 1600 osób.

IKEA zwolni w Wielbarku ok. 10 % załogiIKEA zwolni w Wielbarku ok. 10 % załogiFot. D.Jabłoński

-Ikea Industry Wielbark obecnie dostosowuje poziom produkcji do nowej rzeczywistości i do zmniejszonego popytu, związanego głównie z tzw. lockdown w wielu krajach. Zmniejszyliśmy tempo produkcji i wprowadziliśmy tymczasowe przestoje. W warunkach ograniczonej produkcji, prowadzimy działania związane z usprawnieniami i organizujemy szkolenia dla naszych pracowników - poinformowała Anna Gawryszczak, dyrektor zarządzająca IKEA Industry Wielbark.

-Mając na uwadze stabilne funkcjonowanie firmy w perspektywie długoterminowej, niestety musieliśmy podjąć decyzję o redukcji zatrudnienia w IKEA Industry Wielbark. Po uzgodnieniach z lokalnymi związkami zawodowymi, poinformowaliśmy pracowników, że redukcja zatrudnienia w IKEA Industry Wielbark będzie dotyczyć 150 osób - wyjaśnia Gawryszczak.

W wydanym oświadczeniu IKEA zapewnia, że przestrzega wszystkich wymogów prawnych i stara się zrobić więcej, niż wymaga od niej prawo w tym zakresie. M.in. planowana jest pomoc dla zwzlmiachych pracowników w znalezieniu nowej pracy lub przekwalifikowaniu się.

Zakład IKEA Industry w Wielbarku to największa w Polsce fabryka produkującą meble z litego drewna sosnowego. W Wielbarku działa też jeden z największych tartaków w Polsce. W skład zakładu wchodzi rownież fabryka płyty klejonej oraz wytwórnia pelletu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz