DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowy Styl nominowany w kategorii Eksporter

Nowy Styl SA

Autor:
Źródło: Nowy Styl SA
Data: 2004-04-23


Firma Nowy Styl nominowana do prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP (zwanej "gospodarczym Oskarem") w kategorii "Eksporter".

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, pod przewodnictwem prof. Janiny Jóźwiak, rektora SGH, ogłosiła 19 kwietnia br. listę nominowanych do Nagrody w ośmiu kategoriach. Firma Nowy Styl została wybrana z grona 170 kandydatów i jest jedną z trzech nominowanych w kategorii "Eksporter". Nowy Styl został zgłoszony do konkursu przez Polską Radę Biznesu, organizację zrzeszającą największych polskich przedsiębiorców.

Nagroda ma charakter honorowy. Nominowani i Laureaci tej nagrody nie otrzymują z tego tytułu jakichkolwiek gratyfikacji finansowych, ulg podatkowych, czy innych ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej.
Nominowani otrzymują dyplom od Kapituły i mają prawo używania we wszelkich materiałach firmowych i reklamowych tytułu "Nominowany do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii ..... w ..... roku".
Laureaci otrzymują dyplom od Prezydenta RP oraz statuetkę i mają prawo używać we wszystkich materiałach firmowych i reklamowych tytułu "Laureat Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP dla ..... w ..... roku".

Prawo zgłaszania kandydatów przysługuje urzędom, organizacjom, instytucjom określonym w regulaminie przyznawania nagrody (m.in. Business Centre Club, Polska Rada Biznesu" dzienniki "Rzeczpospolita" i "Parkiet", Krajowa Izba Gospodarcza). Spośród nominowanych w maju zostaną wybrani laureaci, którzy otrzymają nagrody podczas uroczystej Gali 14 czerwca.

Nowy Styl ubiega się o Nagrodę po raz drugi. W ub.r., kiedy startowały 143 firmy, firma została również zgłoszona w kategorii "Eksporter", ale nie znalazła się wśród nominowanych.

Nowy Styl to grupa składająca się obecnie z 16 spółek-córek. Połowa z nich działa w Polsce, pozostałe za granicą. Firma powstała w 1992 r. jej założycielami byli Adam i Jerzy Krzanowski oraz Ronald i Henry Stern.
Nowy Styl produkuje meble, krzesła oraz fotele zaprojektowane zarówno do miejsc pracy - biur, sal konferencyjnych, audytoryjnych, szkół, pokoi dziecięcych, oraz miejsc odpoczynku - kawiarni, restauracji, jadalni i kin.
Grupa Nowy Styl zatrudnia prawie 4000 osób. Każdego miesiąca fabryki opuszcza 350.000 szt. krzeseł, 250.000 z nich powstaje w polskich zakładach. Od momentu swojego powstania Nowy Styl sprzedał ponad 17 mln sztuk krzeseł.
Rozwój firmy oznaczał dynamiczny wzrost obrotów, od 2,2 mln euro w 1993 r., przez 98 mln euro w 1998r., 200 mln euro w 2001r., po 212 mln euro w 2002r.
Grupa Nowy Styl posiada klientów na całym świecie. Około 70 proc. produkcji trafia do odbiorców w 60 krajach świata.
Wszystkie wyroby Nowego Stylu są szczegółowo testowane w laboratoriach technicznych. Posiadają atesty wytrzymałości oraz ognioodporności tapicerki. Szereg krzeseł uzyskało Znak Sprawdzonego Bezpieczeństwa GS przyznawany przez Instytut LGA w Norymberdze.
Firma posiada certyfikat ISO 9001 i jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: "Najlepsze polskie przedsiębiorstwo" - w rankingu zorganizowanym pod patronatem premiera RP i Polskiej Akademii Nauk przez dziennik "Prawo i Gospodarka", Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu przyznana przez Business Centre Club plus diament BCC otrzymany za utrzymanie wiodącej pozycji na rynku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz