/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OKNA I DRZWI

Rodzina Andrzejaków sprzedała akcje Pozbudu

Pozbud T&R

Autor: oprac. red
Źródło: Pozbud T&R
Data: 2020-05-12


Pod koniec ubiegłego miesiąca producent okien i drzwi zmienił zarząd. Teraz poinformowano o zbyciu akcji Pozbudu przez założycieli spółki.

Rodzina Andrzejaków sprzedała akcje PozbuduRodzina Andrzejaków sprzedała akcje PozbuduFot. Google

23. kwietnia br. rada nadzorcza Pozbud T&R zdecydowała o zmianie składu zarządu. Z funkcji prezesa ustąpił Roman Andrzejak, który spółką kierował od ubiegłego roku po rezygnacji starszego brata - Tadeusza Andrzejaka, z którym wspólnie rozwijali rodzinne przesiębiorstwo. Obecnie Roman Andrzejak pełni funkcję wiceprezesa zarządu. Nowym prezesem został Łukasz Fojt. Trzecim członek zarządu pełniącym również funkcją wiceprezesa pozostał Michał Ulatowski.

Łukasz Fojt od 2014r. jest prezesem Agnes SA - firmy wykonawczej z branży budowlanej realizującej m.in. projekty deweloperskie i związane z infrastrukturą światłowodową. Zamiar jej przejęcia Pozbud ogłosił w połowie marca br. Fojt zasiada również w zarządzie spółki SPS-2, która w konsorcjum z Pozbudem realizuje zlecenia dla PKP.

Wczoraj o transakcjach na akcjach poinformował zarząd spółki. Zgodnie z przedstawionym komunikatem, wszystkie posiadane akcje Pozbud T&R sprzedał Tadeusz Andrzejak (8,85% kapitału dające 14,07% głosów na WZA). Z kolei Roman Andrzejak po tym jak zbył 9.75% akcji dających 13,35% głosów, posiada obecnie tylko 0,23% akcji dających 0,20% głosów. Posiadane akcje sprzedała również Magdalena Andrzejak (1,73%). Całkowita wartość transakcji sprzedaży to 5,444 mln zł (1 zł za akcję).

Nabywcą pakietu akcji stanowiących 20,33% kapitału i dających 30,45% głosów na walnym zgromadzeniu jest Wojciech Wika-Czarnowski, prezes spółki DWD System. Grupa DWD to przedsiębiorstwa z branży budowlanej specjalizujące się w produkcji oraz dostarczaniu wyrobów i usług w zakresie systemów odwadniających, kanalizacyjnych oraz infrastrukturalno-budowlanych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA