/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MAGAZYNOWANIE

Hale namiotowe - tanie rozwiązania w magazynowaniu

Autor:
Źródło: POL-PLAN
Data: 2020-05-11


Hale namiotowe produkowane od ponad 37 lat przez firmę Pol-Plan, oparte są na solidnej konstrukcji z profili aluminiowych, dostosowanej do lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych i stanowią realną i atrakcyjną kosztowo alternatywę dla tradycyjnie budowanych obiektów.

Hale namiotowe z poszyciem ścian z blachy trapezowej płyty warstwowej

Hale tego typu sprawdzają się jako hale magazynowe, przemysłowe, sportowe i eventowe. Segmentowa budowa konstrukcji z lekkich i wytrzymałych profili aluminiowych pozwala na szybki montaż wielkopowierzchniowych hal o rozpiętości do 60m wysokości w szczycie do 19m i praktycznie dowolnej długości.

Hale namiotowe o powierzchni 1000 m2 kwadratowych powstają nawet w kilka dni, bardziej skomplikowane obiekty w kilka tygodni.

W większości przypadków nie ma potrzeby trwałych fundamentów. Wystarczy wyrównana nawierzchnia, kostka brukowa lub asfalt. Czasem stosowane są betonowe stopy fundamentowe pod główne filary konstrukcji.

Hala namiotowa z poszyciem z blachy trapezowejHala namiotowa z poszyciem z blachy trapezowejFot. POL-PLAN

W podstawowej wersji poszycie hali wykonane jest z trwałej tkaniny PCV, która zapewni izolację od wiatru i opadów atmosferycznych. Taki namiot magazynowy może być wieloletnią, wytrzymałą konstrukcją odporną nawet na silne wiatry sztormowe. Jako przykład może posłużyć hala namiotowa z PCV (40x75x6m) zrealizowana dla DB Polska w porcie szczecińskim, która służy jako magazyn przeładunkowy rudy aluminium. Najlepiej izolowana wersja hali namiotowej z poszyciem ścian z płyty warstwowej i dachem pompowanym może służyć np. jako magazyn mebli.

Namiot magazynowy z PCV - port szczecińskiNamiot magazynowy z PCV - port szczecińskiFot. POL-PLAN

Przykładowa realizacja to hala o wymiarach 44(36)x105x4,5m dla polskiego producenta mebli wyposażona m.in. w doki załadunkowe dla tirów, bramy, drzwi, systemy oświetlenia i wentylacji.

Klient zdobył najpierw doświadczenie w użytkowaniu znacznie mniejszej hali Pol-Planu z dachem pompowanym. Miał też możliwość porównać walory użytkowe hali namiotowej o konstrukcji aluminiowej z halą o konstrukcji stalowej. Efektem tych analiz jest jedna z największych w Europie hal namiotowych z dachem pompowanym, która została zaprojektowana na wiele lat użytkowania i nie ustępuje funkcjonalnością bardziej kosztownym, tradycyjnie budowanym halom magazynowym.

Hala namiotowa z płyty warstwowej z dachem pompowanym - magazyn mebliHala namiotowa z płyty warstwowej z dachem pompowanym - magazyn mebliFot. POL-PLAN

Termoizolacja hali namiotowej z poszyciem ścian z płyty warstwowej i dachem pompowanym ustępuje tradycyjnym budynkom. Dlatego warto stosować bardziej ekonomiczne systemy ogrzewania takie jak np. promienniki ciepła w podczerwieni.

Do składowania drewna, tarcicy, pelletu powinny wystarczyć hale namiotowe z poszyciem ścian z PCV lub blachy trapezowej. Wśród realizacji Pol-Planu są także hale z blachy trapezowej dla tartaków.

Nowością w branży hal namiotowych jest wprowadzenie instalacji fotowoltaicznych montowanych  na dachach hal. Rosnące ceny energii i korzystne dofinansowania wpływają korzystnie na ekonomiczność inwestycji w fotowoltaikę.

Więcej informacji o halach namiotowych na stronie producenta www.pol-plan.com.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA