DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nominacja dla Barlinek SA w kategorii Polskie Przedsiębiorstwo

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2004-04-23


Barlinek S.A. nominowany do nagrody Prezydenta RP.<

Nagroda Gospodarcza Prezydenta przyznana zostanie już po raz siódmy. Ze względu na honorowy charakter, prestiż i szczegółowe rozpoznanie firm, nazywana jest "Polskim Noblem". To szczególne wyróżnienie dla przedsiębiorstw wnoszących istotnych wkład do polskiej gospodarki. W tym roku do nagrody zostało zgłoszonych 170 firm. Barlinek S.A. - producent naturalnych podłóg drewnianych - został nominowany jako jedna z trzech firm w kategorii Polskie Przedsiębiorstwo.

Decyzja o nominowaniu do nagrody została podjęta przez Kapitułę, w składzie której znaleźli się m.in. prof. Janina Jóźwiak, Artur Balazs, prof. Marek Belka, prof. Danuta Hübner, Roman Jagieliński, Wiesław Kaczmarek, Jacek Piechota, Maciej Płażyński, Marek Pol, Janusz Steinhoff.

Wybór firm to długi i szczegółowy proces. Ocenie podlegają przede wszystkim wyniki ekonomiczne. Kapituła zwraca uwagę zwłaszcza na stabilność firmy, jakość produktów, tworzenie nowych miejsc pracy oraz umacnianie pozycji na rynku. Ważnymi kryteriami są również: działalność na rzecz środowiska naturalnego oraz społeczności lokalnej w długim okresie działalności - nie tylko w w roku przyznawania nagrody.

Barlinek S.A. wpisuje się w te kryteria doskonale. Od momentu prywatyzacji w 1999 roku znaczenie firmy na rynku nieustannie rośnie. Prowadzona konsekwentnie polityka rozbudowy i modernizacji oraz poszerzanie asortymentu spowodowały, że firma stała się liderem na rynku podłóg drewnianych. Sztandarowy produkt, znany klientom pod nazwą: deska barlinecka znajduje uznanie zarówno w Polsce jak i za granicą, w takich krajach jak np. Szwecja, Norwegia, Stany Zjednoczone czy Kanada. Barlinek S.A. jest również potentatem na krajowym runku oklein. Ich roczna produkcja wynosi około 1 mln m2 rocznie. W 2003 roku firma wprowadziła na rynek ekologiczne biopaliwo w postaci pelet. Jest to jeden z elementów prowadzonej przez firmę polityki proekologicznej, gdyż do produkcji biopaliwa używane są odpady poprodukcyjne i dzięki temu drewno wykorzystywane jest w zakładzie w 100%. Jednak głównym programem ekologicznym pozostaje program "1 za 1", w ramach, którego sadzone jest drzewko za każdą zakupioną przez Klienta paczkę deski barlineckiej. W tym roku firma wspierała również program ratowania kasztanowców, a już od kilku lat program przywrócenia populacji sokoła wędrownego.

Zaangażowanie społeczne i proekologiczne zostało docenione również przez kapitułę nagrody "Dobra Firma" Rzeczpospolitej, "Gazele Biznesu" redakcji Puls Biznesu, a także Urząd Gminy w Barlinku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz