/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Bankrutują amerykańskie inwestycje grupy Klausner

Autor: oprac. red
Źródło: Klausner
Data: 2020-05-08


14. kwietnia Austriacka grupa Klausner złożyła w sądzie w Insbrucku (Austria) wniosek o upadłość spółek Klausner Nordamerika Beteiligungs GmbH oraz Klausner Trading International GmbH.

Bankrutują amerykańskie inwestycje grupy KlausnerBankrutują amerykańskie inwestycje grupy KlausnerFot. Klausner

Przyczyną postępowania jest niewypłacalność Klausner Nordamerika Beteiligungs GmbH. Zadłużenie spółki sięga 28 mln euro. Obie spółki są właścicielami w sumie pięciu amerykańskich spółek, poprzez które grupa Klausner realizowała inwestycje w USA.

Podejmowane od jesieni 2019 roku próby refinansowania amerykańskich spółek zakończyły się niepowodzeniem.

Grupa Klausner po sprzedaży tartaków w Wismarze i Kodersdorfie (Niemcy) rozpoczęła budowę dwóch bliźniaczych tartaków w USA. Pierwszy powstał na Florydzie (2014r.), drugi w Północnej Karolinie (2017r.). Oba zakłady mają potencjalną zdolność produkcyjną na poziomie 1 mln m3 przerobu surowca iglastego rocznie każdy, jednak nigdy takiej wielkości nie osiągnęły. Łączna wielkość przerobu w maksymalnym momencie sięgnęła prawdopodobnie ok. 700 tys. m3.

W marcu br. oba zakłady zatrudniające łącznie ok. 250 osób zostały nagle zamknięte. Jak informowała lokalna prasa, spółki zalegały pracownikom z wypłatami od ok. dwóch tygodni. Nie otrzymali oni również obowiązkowego 60-dniowego wypowiedzenia.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz