/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY OPAŁOWE

Pożar linii produkcyjnej brykietu w Zakrzewie

Autor: Krzysztof Olczak / opr. red
Źródło: KP PSP Złotów
Data: 2020-05-07


7. maja 2020r. kilka minut po północy, do stanowiska kierowania komendanta powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku produkcyjno-magazynowego na terenie jednego z zakładów przerobu drewna w miejscowości Zakrzewo.

Pożar linii produkcyjnej brykietu w ZakrzewiePożar linii produkcyjnej brykietu w ZakrzewieFot. KP PSP Złotów

Do zdarzenia zadysponowano niezwłocznie zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz najbliższe ochotnicze straże pożarne. W momencie dojazdu strażaków na miejsce, pożar w fazie rozwiniętej obejmował środkową część budynku produkcyjnego zlokalizowanego w zwartej zabudowie innych obiektów przemysłowych i placów składowych surowca drzewnego i gotowych produktów.

Niezwłocznie przystąpiono do działań gaśniczych, zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu o dostępne hydranty oraz z wykorzystaniem bufora wodnego – zbiornika szybkorozstawialnego o pojemności 13m3, do którego doprowadzono węże zasilające o długości blisko 800 metrów z pobliskiego Jeziora Proboszczowskiego.

W toku prowadzonych działań pożar został zlokalizowany, obronione zostały przylegające zabudowania oraz składowane surowce i materiały. Zniszczeniu przez pożar uległa część hali produkcyjnej wraz z linią technologiczną do wytwarzania brykietu opałowego.

W działaniach zaangażowanych było łącznie 95 strażaków, którzy ma miejscu akcji dysponowali 21 samochodami ratowniczo-gaśniczymi i specjalnymi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz