/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA I DRZWI

Classen-Pol: 11 mln zł dofinansowania z NCBR

Autor: oprac. red
Źródło: JP Weber
Data: 2020-05-07


Classen-Pol otrzyma dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na prace badawczo-rozwojowe nad najnowocześniejszą na rynku linią do produkcji ościeżnic regulowanych. Grant pomógł zdobyć zespół firmy doradczej SAS Advisors przy wsparciu JP Weber.

Classen-Pol: 11 mln zł dofinansowania z NCBRClassen-Pol: 11 mln zł dofinansowania z NCBRFot. Classen-Pol

Wartość projektu, który będzie realizowany w ramach konkursu POIR Poddziałanie 1.1.1 Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, Konkurs 6/1.1.1/2019, Szybka Ścieżka, to ponad 27 mln zł. Z tej sumy ok. 11 mln zł stanowić będzie dofinansowanie z NCBR.

Planowanym efektem przedsięwzięcia jest zwiększenie automatyzacji procesu produkcji ościeżnic drzwiowych. Dzięki tej inwestycji Classen-Pol będzie mógł nie tylko zapewnić wysoką efektywność kontroli produkcji ościeżnic, ale także zaoferować klientom produkt o najwyższej jakości na rynku.

-Jesteśmy doskonałym przykładem na to, że nawet w czasach pandemii koronawirusa, która nieomal całkowicie zamroziła globalną gospodarkę, nie tylko można, ale również trzeba działać i realizować projekty badawczo-rozwojowe. Dzięki dofinansowaniu z NCBR nie tylko rozwijamy własną firmę, chronimy naszych pracowników, ale także pozytywnie wpływamy na polską gospodarkę - powiedział Mathias Gorecki, prezes zarządu Classen-Pol SA.

Z powodu kryzysu związanego z koronawirusem spółka zanotowała w kwietniu spadek obrotów o 40% oraz zredukowała czas pracy oraz wynagrodzenia o 20%. Mimo to nie zamierza rezygnować z zaplanowanych inwestycji. Producent drzwi chce wydać w najbliższych trzech latach 60 mln zł i zwiększyć moce zakładu w Zwonowicach o 30%. Wśród planów m.in. jest rozbudowa lakierni i budowa farmy fotowoltaicznej.

-Dzięki wsparciu z NCBR znacząco zwiększy się nasza przewaga konkurencyjna. Będziemy mogli bardziej elastycznie niż do tej pory realizować zamówienia odbiorców ościeżnic regulowanych i tym samym jeszcze dynamiczniej reagować na popyt rynkowy, poprzez szybkie zmiany asortymentu i zwiększanie wolumenu produkcji - dodał prokurent w Classen-Pol Jarosław Dymek.

Firma Classen-Pol istnieje na polskim rynku od 1990 roku i jest częścią niemieckiej Grupy Classen. W Polsce działają obecnie Classen-Pol S.A. - producent skrzydeł drzwiowych, ościeżnic i listew przypodłogowych, do którego należy zatrudniający ok. 600 osób zakład produkcyjny w Zwonowicach k. Rybnika (woj. śląskie) oraz Classen Floor Systems Sp. z o.o. - dystrybutor paneli podłogowych marki Classen.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz