/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
CHEMIA DO DREWNA

Długotrwała ochrona drewna i jego dekoracyjne wykończenie

Bochemie PL Sp. z o.o.

Autor:
Źródło: Bochemie PL Sp. z o.o.
Data: 2020-05-12


Skuteczne zabezpieczenie drewna przed szkodnikami biotycznymi, długotrwałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi a także zapewnienie pięknej powłoki dekoracyjnej oferują produkty marki BOCHEMIT. Chcemy aby drewno służyło nam wiele lat i cieszyło swoim naturalnym pięknem, jest to jednak materiał stale narażony na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, należy więc wybrać odpowiednie produkty, które zabezpieczą je zarówno przed biokorozją jak i przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Doskonały system ochrony i konserwacji drewna proponuje marka BOCHEMIT, w postaci dwóch produktów: BOCHEMIT QB Profi oraz BOCHEMIT Estetik.

Długotrwała ochrona drewna

BOCHEMIT QB Profi to grzybobójczy i owadobójczy koncentrat do długotrwałej ochrony drewna wewnątrz i na zewnątrz. Produkt przeznaczony jest do impregnacji tarcicy, konstrukcji dachowych, podłóg, podbić dachowych, okładzin elewacyjnych i innego drewna budowlanego oraz np. pergoli i ogrodzeń. Stosowany przy rekonstrukcjach elementów z drewna zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektów budowlanych (według EN 335). Stosuje się go do długotrwałej ochrony drewna przeciwko grzybom drzewnym (Basidiomycetes), pleśniom i owadom niszczącym drewno. Aplikuje się go przez moczenie, malowanie lub natrysk. Preparat jest dostępny w kolorze zielonym, brązowym lub w wersji bezbarwnej. Zaletą produktu jest niskie zużycie koncentratu – dla 2. klasy użytkowania jest to tylko 20 g/m2. Trwałość przeprowadzonej ochrony jest w przypadku klasy 1. i 2. (wewnątrz) czasowo nieograniczona, w klasie 3. (na zewnątrz) wynosi minimalnie 10 lat. Po wyschnięciu można zastosować dowolne preparaty np. tworzące powłokę kryjącą w kolorze lub olejowe preparaty ochronno-dekoracyjne.

Dekoracyjna i ochronna powłoka

Drugi preparat – BOCHEMIT Estetik jest hydrobofowym, olejowym impregnatem do drewna użytkowego, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów, w produkcji przemysłowej lub w pracach rzemieślniczych. Służy do ochrony drewna przed promieniami UV i przed wnikaniem wody. Przenika głęboko w strukturę drewna, podkreślając rysunek słojów i nadając pożądany odcień. Tworzy matowe powierzchnie, które są łatwo odnawialne bez konieczności usuwania poprzedniej powłoki - co jest szczególnie czasochłonne  i uciążliwe przy wymyślnych formach małej architektury ogrodowej.

 

BOCHEMIT Estetik nadaje się do dekoracyjnego malowania drewna, drewnianych konstrukcji budowlanych, oraz innych elementów drewnianych, jak płoty, pergole, meble ogrodowe, okładziny domów, domki drewniane itp.

‘W rozwijaniu produktów do ochrony tarcicy budowlanej przed dostępem szkodników biotycznych specjalizujemy się już od ponad 50 lat, dlatego zaufało nam już wielu klientów i specjalistów” podsumowuje Marta Anyż, manager Bochemie PL. Preparaty Bochemit są stosowane w wielu krajach  Europy gdzie pomagają chronić budynki dużej i małej, prywatnej i publicznej architektury jak na przykład dom z bali w mieście Ślesin czy Zabytkowy budynek ratusza rożnowskiego w Wołoskim Muzeum w Przyrodzie w Rożnowie pod Radhoszczem.

Zaznaczę, że BOCHEMIT to nie tylko produkty, ale także pomoc techniczna i wsparcie. Nasi fachowcy są przygotowani do udzielenia odbiorcom jakiejkolwiek pomocy w technologii impregnacji różnego rodzaju drewna, służą na bieżąco radą i pomocą w przygotowaniu właściwej koncentracji roztworów aplikacyjnych.

BOCHEMIT Estetik jest dostępny w następujących kolorach: pinia, sosna, mahoń, kasztan, orzech i palisander.

 

BOCHEMIT to nie tylko produkty, ale także pomoc techniczna i wsparcie. Nasi eksperci są gotowi pomóc w doborze produktu, ustaleniu właściwego stężenia roztworów roboczych oraz ustaleniu najlepszego sposobu i procesu impregnacji dla różnych rodzajów drewna.

Więcej na www.bochemit.eu.

Kontakt:
Bochemie PL Sp. z o.o.
Ul. Jana III Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice
tel.: +48 694 400 019
e-mail: bochemie@bochemie.pl
www.bochemie.pl

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA