/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIE

Homag umacnia swoją pozycję w Chinach

Homag

Autor: oprac. dja
Źródło: Homag
Data: 2020-05-06


Homag zakończył negocjacje w sprawie całkowitego przejęcia chińskiej spółki handlowej, w której posiadał dotychczas mniejszościowy pakiet udziałów.

Homag umacnia swoją pozycję w ChinachHomag umacnia swoją pozycję w ChinachFot. Homag

Grupa Homag zakończyła negocjacje w sprawie przejęcia spółki handlowo-usługowej Homag China Golden Field (HCGF). Proces przejęcia spółki, poprzez którą Homag działa w Chinach, toczy się już od ubiegłego roku lecz został opóźniony w w wyniku kryzysu wywołanego przez koronawirusa.

Spółka Homag China Golden Field Ltd. działa w Chinach od 1979 roku. Jej założycielem i głównym udziałowcem jest Addie Kwan. Działalność firmy zatrudniającej obecnie ok. 450 osób, dotyczy dystrybucji i serwisu technologii HOMAG na rynku chińskim. W 2001r. Grupa Homag za pośrednictwem Homag Vertriebs Beteiligungs GmbH (obecnie Homag Finance GmbH) objęła 25% udziałów w spółce HCGF.

Podstawowe porozumienie z dotyczące przejęcia udziałów od Addie Kwana, zostało osiągnięte w czwartym kwartale 2019r. Rada nadzorcza Dürr AG (spółki kontrolującej Homag Group AG) zatwierdziła tę transakcję na nadzwyczajnym zgromadzeniu w dniu 6. listopada 2019r.

Po uzyskaniu zgody na transakcję od lokalnych organów nadzoru, Grupa Homag będzie jedynym właścicielem HCGF. Zamknięcie transakcji powinno nastąpić jesienią 2020r.

Homag Group od 1994r. prowadzi w Chinach również działalność produkcyjną poprzez spółkę Homag Machinery Co., Ltd z siedzibą Szanghaju.

Liczba wyświetleń: 1156


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA