/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARTACZNICTWO

Standrew: Sprzedaż w kwietniu niższa o połowę

Standrew

Autor: oprac. red
Źródło: Standrew
Data: 2020-05-05


Standrew SA, producent tarcicy liściastej, poinformował o wstępnych danych dotyczących przychodów za I kwartał 2020r. oraz kwiecień 2020r.

Standrew: Sprzedaż w kwietniu niższa o połowę Standrew: Sprzedaż w kwietniu niższa o połowę Fot. D.Jabłoński

Jak wynika z komunikatu, w porównaniu do wyników roku ubiegłego spółka zanotowała znaczący spadek poziomu sprzedaży. Wyniki za pierwszy kwartał 2020r. wskazują spadek o blisko 15%, natomiast w kwietniu przychody były niższe o ponad 50%.

Wpływ na spadek przychodów w powyżej wskazanych okresach miało ograniczenie wielkości i ilości zamówień, w tym ich opóźnienia albo całkowite wstrzymanie spowodowane aktualną sytuacją rynkową związaną z wprowadzonym w Polsce oraz wielu krajach świata stanem epidemicznym wynikającym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19.

Główną przyczyną były opóźnienia i wstrzymania dostaw przez kontrahentów zagranicznych oraz krajowych, związane z zamknięciem granic, a tym samym ograniczeniami w eksporcie, ograniczeniem w świadczeniu pracy przez pracowników klientów (urlopy, opieka nad dziećmi), jak również ogólnym stanem niepewności co do przyszłej sytuacji gospodarczej.

Zarząd Standrewu przewiduje, że spadek przychodów będzie miał miejsce również w kolejnych okresach, jednak nie jest w stanie oszacować ich wysokości. Głównym zagrożeniem dla spółki w obecnej sytuacji jest płynność finansowa. Wpływ na ostateczne kształtowanie się sytuacji spółki będą miały następujące czynniki: czas trwania epidemii, dalsze ograniczenia nakładane na przedsiębiorców i konsumentów, w tym w szczególności związane z możliwością swobodnego przemieszczania się, jak również tempo zmniejszania tych ograniczeń oraz dalsze kształtowanie się sytuacji rynkowej spowodowanej ograniczeniami w okresie od marca 2020r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA