/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Domy z drewna - alternatywa dla tradycyjnego budownictwa, uwzględniająca zdrowotne aspekty oraz trendy rynkowe

Autor:
Źródło: https://domkiekoarchitektura.pl
Data: 2020-04-22


Domy z drewna dotychczas często wzbudzały nieufność u potencjalnych klientów ze względu na trwałość surowca oraz konieczność prac konserwacyjnych w trakcie użytkowania. Jednak w dobie rosnącej popularności kwestii ekologicznych i tendencji wracania do bardziej naturalnych surowców coraz większa ilość rodzin decyduje się zamieszkać w domu z drewna nie podczas wakacji a na stałe. Dlaczego tak jest i jaki ma to wpływ na rynek budownictwa? Czy domy z drewna są dla nas zdrowe i bezpieczne?

Domy z drewna - alternatywa dla tradycyjnego budownictwaDomy z drewna - alternatywa dla tradycyjnego budownictwaFot. https://domkiekoarchitektura.pl

W rozmowie z Przemysławem Balcewiczem, zajmującym pozycję dyrektora w Eko Architekturze sprawdzę czy i na czym polega fenomen drewnianego budownictwa.

Panie dyrektorze - proste pytanie. Gdyby miał Pan wymienić 5 zalet domów z drewnato co by Pan powiedział? 

Oczywiście zalety będą zależne tak naprawdę od tego, co jest dla nas najważniejsze podczas budowania domu. Moim zdaniem głównymi zaletami drewnianych domów są: 

  • krótki czas budowy - tradycyjne budownictwo, to dzisiaj okres co najmniej dwóch lat, a drewniany dom powstaje kilka tygodni. 
  • aspekty zdrowotne - każdy dzisiaj wie, że mamy coraz większy problem z astmatykami, alergikami i roztoczami. W drewnianym domu naturalnie występuje odpowiednia wilgotność powietrza, która sprawia, że powietrze, którym oddychamy jest nawilżone a roztocza trudniej się osadzają. 
  • bardziej tradycyjny a jednocześnie nowoczesny wygląd domu - wiem, że brzmi to trochę jak paradoks, ale właśnie tak jest. Drewniane domy są naturalne, bo ludzie budowali je już wiele lat temu, ale jednocześnie są nowoczesne, dzięki zastosowanym technologia i specyficznemu designowi. 
  • najwyższa jakość materiałów i fachowcy - w budownictwie bywa różnie i wie to każdy, kto przechodził przez remont domu albo budowę domu murowanego. Do każdego etapu trzeba wynajmować osobną ekipę i nadzorować każdy etap z osobna, bo w przeciwnym razie przy odbiorze możemy mieć niemiłą niespodziankę. Drewniane domy mają to do siebie, że tutaj każdy komponent musi pasować a Eko Architektura stawia na jakość i kwalifikacje swoich pracowników. 
  • cena - za kilkaset tysięcy złotych dostajemy dom. Ceny mieszkań w większych Polskich miastach są o wiele wyższe przy czym musimy dzielić się w pewnym sensie prywatnością z sąsiadami. 

A jak jest z dbaniem o drewniany dom? Konieczność corocznego impregnowania mimo wszystko odstrasza. 

Trochę się uśmiechnąłem, słysząc to pytanie, bo pada ono w rozmowie z każdym potencjalnym inwestorem. Owszem, domy z drewna trzeba impregnować, żeby drewno zachowało estetyczny wygląd i swoje specyficzne właściwości. Ale nie robi się tego kilka razy w roku i nie zajmuje to kilkunastu dni w rocznie. Jeśli zainwestujemy w dobry impregnat, flagowych polskich producentów, to taki zabieg wystarczy powtarzać raz na kilka lat, uwzględniając oczywiście bieżący stan budynku i warunki atmosferyczne. To pytanie jest też o tyle zabawne, że mają tradycyjny, murowany dom też przecież trzeba dbać o elewację, jej wygląd czy kolor. 

Czy uważa Pan, że drewniane budownictwo jest bezpieczne i poleciłby je Pan, jako dobrą inwestycję? 

Nie jestem w stanie nikogo zapewnić, że dom z drewna jest bezpieczny i trwały. Ja wiem, że drewniane domy produkcji Eko Architektury są bezpieczne, trwałe i po prostu praktyczne, bo czuwam na każdym etapem produkcji - począwszy od wyboru materiałów do przeszkolenia pracowników. Stawiamy na fachowość i wysoką jakość - dzięki temu domy, wychodzące spod naszych skrzydeł maja odpowiednią izolację przeciwpożarową, odpowiednio wysoką jakość drewna i są po prostu dostosowane do tego, aby dobrze się w nich żyło. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA