/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Stelmet otrzymał pierwszą transzę dofinansowania z FGŚP

Stelmet

Autor: oprac. red
Źródło: Stelmet
Data: 2020-04-20


Stelmet poinformował o otrzymaniu pierwszej transzy dofinansowania z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze w ramach świadczeń ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Stelmet otrzymał pierwszą transzę dofinansowania z FGŚPStelmet otrzymał pierwszą transzę dofinansowania z FGŚPFot. D.Jabłoński

Producent programu ogrodowego wnioskował o przyznanie świadczeń ze środków FGŚP w łącznej kwocie 7,954 mln zł tytułem dofinansowania wynagrodzeń pracowników objętych obniżonym wymiarem czasu pracy w następstwie wystąpienia COVID-19. Zgodnie z umową przyznającą ww. dofinansowanie, przyznane środki zostaną wypłacone spółce w miesięcznych równych transzach z przeznaczeniem na dofinansowanie wynagrodzenia pracowników oraz pokrycie części składek na ubezpieczenia społeczne za okres od 01. kwietnia 2020 roku do 30. czerwca 2020 roku. Pierwsza transza to 2.651 mln zł stanowiąca 1/3 wnioskowanego dofinansowania.

Wnioskowana przez Stelmet kwota dofinansowania zakładała obniżenie czasu pracy o 20% dla wskazanych we wniosku pracowników. Zarząd spółki, na podstawie wpływających zamówień i realizowanej sprzedaży, będzie na bieżąco podejmował decyzję o harmonogramie pracy w poszczególnych okresach w zależności od potrzeb.

Ostateczna wysokość otrzymanego przez spółkę wsparcia będzie ustalona na podstawie faktycznego czasu pracy poszczególnych pracowników w okresie w drugim kwartale 2020 roku, a niewykorzystane przez środki zostaną zwrócone do Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W wydanym komunikacie Stelmet SA przekazał, że w ramach rozwiązań przyjętych w Polsce i Wielkiej Brytanii w postaci tarczy antykryzysowej, poszczególne spółki Grupy Kapitałowej Stelmet podjęły działania celem zabezpieczenia swojej płynności w kolejnych okresach. Działania powyższe polegały m.in. na złożeniu wniosków o odroczenie części płatności publiczno-prawnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA