/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

Black Red White planuje zwolnić blisko 2000 pracowników

Autor: oprac. red
Źródło: Kurier Lubelski
Data: 2020-04-07


Jeden z największych krajowych producentów mebli, Black Red White planuje zwolnić łącznie 1,9 tys. osób. Informacje o zwolnieniach grupowych w spółkach należących do grupy kapitałowej BRW trafiły do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju - donosi Kurier Lubelski.

Black Red White planuje zwolnić blisko 2000 pracownikówBlack Red White planuje zwolnić blisko 2000 pracownikówFot. D.Jabłoński

Spółki Black Red White S.A. oraz Meble Black Red White sp. z o.o. złożyły w ubiegłym tygodniu wymagane prawem zawiadomienie o planowanych zwolnieniach grupowych.

W okresie od kwietnia do grudnia 2020r. od pierwsza z nich chce zwolnić 1500 osób, druga 400. Liczby te dotyczą pracowników z całego terenu działania tych firm, a nie tylko zatrudnionych lokalnie.

W związku z zarządzeniami związanymi z epidemią koronawirusa, Black Red White musiał zamknąć do odwołania wszystkie salony sprzedaży o powierzchni powyżej 2000 m2 oraz sklepy znajdujące się na terenie galerii handlowych. Firma prowadzi obecnie sprzedaż wyłącznie przez internet.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA