/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA I DRZWI

Velux wznowi produkcję w połowie kwietnia w ograniczonym zakresie

Velux

Autor: oprac. red
Źródło: Velux
Data: 2020-04-06


Fabryki Veluxw Gnieźnie i Namysłowie od 14. kwietnia wznowią produkcję na kilka dni w tygodniu.

Velux wznowi produkcję w połowie kwietnia w ograniczonym zakresieVelux wznowi produkcję w połowie kwietnia w ograniczonym zakresieFot. Velux

Produkcja w polskich zakładach producenta okien dachowych została wstrzymana od 29. marca na dwa tygodnie z powodu spadającego europejskiego popytu oraz wzrastających zapasów w europejskich magazynach, jak również niedoborów zaopatrzenia w komponenty spowodowanych przez pandemię koronawirusa.

Ponowne otwarcie fabryk w Gnieźnie i Namysłowie następuje w tym samym czasie, co innych zakładów produkcyjnych w Europie. Decyzja, aby stopniowo wznawiać produkcję okien dachowych w zakładach VELUX w Europie wynika z potrzeby uzupełnienia zapasów oraz zaspokojenia zapotrzebowania na produkty VELUX na kilku rynkach. Ponadto powolny rozruch pozwoli utrzymać stabilność miejsc pracy.

Produkcja będzie odbywać się w trzy z pięciu dni roboczych tygodnia od 14. kwietnia aż do odwołania. Ilość dni pracujących w tygodniu będzie dostosowywana w razie potrzeby na podstawie wielkości sprzedaży, zaopatrzenia magazynów oraz dostępności dostaw komponentów.

Przy pełnych mocach produkcyjnych w spółkach NB Polska Sp. z o.o. (fabryki w Gnieźnie) oraz w spółce NM Polska Sp. z o.o. (fabryka Namysłów) łącznie pracuje około 1500 osób. Wszelkie środki ostrożności będą nadal zachowywane, a w razie potrzeby zostaną zaostrzone w celu ochrony zdrowia pracowników powracających do pracy, a także współpracujących z nimi dostawców i partnerów. Dotychczas żaden z pracowników VELUX w Polsce nie jest zakażony koronawirusem, ani nie przebywa na formalnej kwarantannie.

Grupa VELUX będzie nadal monitorować rozwój rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) oraz wynikający z tego wpływu na sprzedaż oraz zaopatrzenie i podejmie dodatkowe środki w razie potrzeby. Zdrowie i dobre samopoczucie pracowników pozostaje najwyższym priorytetem, a dodatkowo naszym społecznym obowiązkiem jest pomaganie w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa, przy jednoczesnym zapewnieniu dostaw do naszych klientów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz