/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREWNO W OGRODZIE

Stelmet: Sprzedaż na rynku brytyjskim hamuje

Stelmet

Autor: oprac. red
Źródło: Stelmet
Data: 2020-04-03


Grange Fencing Ltd., brytyjska firma należąca do Grupy Stelmet, poinformowała o dynamicznie zmniejszającej się liczbie nowych zamówień na rynku Wielkiej Brytanii. Spadek sprzedaży związany jest z podejmowanymi przez rząd Wielkiej Brytanii decyzjami administracyjnymi o ograniczaniu w poruszaniu się i restrykcji prowadzenia działalności handlowej klientów Grange Fencing wynikającymi z rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Stelmet: Sprzedaż na rynku brytyjskim hamujeStelmet: Sprzedaż na rynku brytyjskim hamujeFot. D.Jabłoński

Zgodnie z przekazanymi przez Grange Fencing informacjami, niezakłóconą sprzedaż prowadzi sieć handlowa odpowiadająca za około 20-25% jej przychodów. Punkty handlowe pozostałych odbiorców spółki prowadzą działalność w ograniczonym zakresie, oferując swoim klientom sprzedaż w formule home delivery lub w formule click and collect, albo zostały w dużej części zamknięte.

W ocenie Grange Fencing sytuacja na rynku brytyjskim ulega dynamicznym zmianom, a obserwowane działania podejmowane przez rząd Wielkiej Brytanii wskazują na możliwość znaczącego ograniczenia w handlu w segmencie produktów, które oferuje Grupa Kapitałowa Stelmet na tym rynku.

Stelmet SA spodziewa się, iż skutki zwalczania epidemii koronawirusa COVID-19 na rynku brytyjskim mogą mieć istotny, aczkolwiek niemożliwy do oszacowania na dzień sporządzenia komunikatu, wpływ na przyszłe wyniki i działalność Grupy.

Jednocześnie poinformowano, że na chwilę obecną spółka zależna MrGarden sp. z o.o. prowadząca działalność produkcyjną drewnianej architektury ogrodowej, która w dużej części jest kierowana na rynek brytyjski, do połowy kwietnia br. będzie prowadziła normalną działalność operacyjną.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz