DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PODŁOGI DREWNIANE

Drewniana podłoga jak dbać na co dzień

Kaczkan

Autor:
Źródło: Kaczkan
Data: 2020-04-02


Drewniana podłoga jest bezdyskusyjną ozdobą każdego wnętrza - uniwersalną i ponadczasową, dodającą pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Równie ważna jest jej ponadprzeciętna funkcjonalność, trwałość i łatwość utrzymania jej w doskonałej kondycji przez długie lata użytkowania.

Drewniana podłoga jak dbać na co dzieńDrewniana podłoga jak dbać na co dzieńFot. Kaczkan

O tym jak długo naturalne drewno będzie cieszyć nasze oczy doskonałym wyglądem zdecyduje w znacznym stopniu sposób, w który będziemy dbać o parkiet dwuwarstwowy na co dzień. Właściwa konserwacja, pielęgnacja i czyszczenie powinny być zgodna z zaleceniami producenta parkietu oraz opierać się na sprawdzonych kosmetykach do pielęgnacji. Kochająca naturalne drewno marka Kaczkan, producent najwyższej jakości parkietów dębowych, edukuje swoich Klientów w zakresie dbania o podłogi - oferując Po jakie preparaty powinniśmy sięgnąć dbając o podłogę z naturalnego drewna? Jakich zasad przestrzegać? 

Podłoga lakierowana - prosta sprawa

Drewno zabezpieczone za pomocą wysokiej jakości lakieru (najlepiej lakieru UV, utwardzanego promieniowaniem UV) posiada maksymalną trwałość, wytrzymałość oraz odporność na różnego rodzaju zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Antystatyczne właściwości lakierowanego drewna sprawiają dodatkowo, że brud i kurz nie przywierają do powierzchni podłogi, co zdecydowanie ułatwia codzienne dbanie o czystość. Jak czyścić, pielęgnować i konserwować podłogę lakierowaną? Taka podłoga nie potrzebuje dużo naszej uwagi, wystarczy:

  • regularne odkurzanie (nawet codziennie, odkurzacz powinien być wyposażony w odpowiednią końcówkę z miękkim włosiem!) - to kluczowa czynność pozwalająca na bieżąco usuwać z powierzchni podłogi drobne zanieczyszczenia (okruchy, piasek itp.), które mogłyby powodować powstawanie mikrouszkodzeń / rys na parkiecie;
  • mycie na mokro (raz na jakiś czas, maksymalnie 1-2 razy w tygodniu) - mycie powinniśmy przeprowadzać z użyciem mocno wyciśniętej miękkiej szmatki lub odpowiedniej końcówki do mopa (przetarta na morko podłoga powinna stać się sucha w ciągu około minuty); do wody możemy dodać preparat myjący przeznaczony do stosowania na drewnianych podłogach lakierowanych, najlepiej marki Kaczkan lub Saicos.

Podłogi olejowane - rozsądek i konsekwencja w pielęgnacji 

O niezwykłym uroku podłóg olejowanych nie trzeba nikogo przekonywać. Drewno zabezpieczone za pomocą oleju wprowadza do wnętrza dyskretną elegancję i sprawia, że pomieszczenie nabiera niezwykle przytulnego charakteru.

Prawidłowa pielęgnacja i konserwacja drewnianej podłogi olejowanej wymaga więcej uwagi i czasu niż ma to miejsce w przypadku podłogi lakierowanej. Tutaj również liczy się odpowiedni dobór specjalistycznych preparatów (Kaczkan do zabezpieczania podłóg olejowanych stosuje najczęściej sprawdzone środki marki Saicos - renomowanego producenta m.in. olejów i wosków oraz preparatów myjących, produkty Saicos spełniają najwyższe normy jakościowe i powstają z poszanowaniem środowiska naturalnego) oraz regularność i konsekwencja - tylko w ten sposób zapewnimy sobie przyjemność cieszenia się idealnym parkietem drewnianym, który nic nie straci ze swego unikatowego uroku przez długie lata. 

  • codzienna pielęgnacja - podłogę olejowaną należy na co dzień zamiatać lub odkurzać (miotła / końcówka odkurzacza powinny posiadać miękkie włosie!) oraz zmywać za pomocą specjalistycznych preparatów marki Kaczkan lub Saicos;
  • odświeżenie podłogi - raz na jakiś czas podłogę olejowaną można odświeżyć sięgając po preparat z serii Ecoline Wax Care (dostępny w postaci płynu lub sprayu), dobrany odpowiednio do koloru podłogi, jego miejscowa aplikacja, rozprowadzenie za pomocą szmatki i/lub specjalnej Poduszki do polerowania marki Saicos;
  • renowacja - jeżeli na olejowanym parkiecie pojawią się uszkodzenia, możemy się ich pozbyć w trakcie domowej renowacji przeprowadzanej z wykorzystaniem Wosku twardego olejnego marki Saicos (stworzy on na powierzchni podłogi mikroporowatą powłokę chroniącą drewno) i koncentratu Ecoline Magic Cleanser. 

Zalecenia i warunki użytkowania

Podłogi Kaczakan to parkiety wykonywane w całości z wysokiej klasy drewna, charakteryzującego się doskonałymi parametrami użytkowymi i estetycznymi. Parkiety dwuwarstwowe będą cieszyć Państwa oko i zapewniać satysfakcjonujące użytkowanie przez maksymalnie długi czas, jeśli będą eksploatowane zgodnie z wytycznymi producenta. O jakie wytyczne chodzi? Przede wszystkim o utrzymywanie w pomieszczeniach, w których znajduje się podłoga drewniana odpowiedniej temperatury (powinna ona oscylować w granicach 18-24°C) i wilgotności powietrza (powinna wynosić 40-60%). Ponadto pielęgnację parkietów należy przeprowadzać wyłącznie za pomocą specjalnych środków (np. wskazanych wyżej preparatów marki Saicos), dopasowując jej częstotliwość i intensywność do natężenia ruchu we wnętrzach. Zaleca się również podklejanie podkładkami filcowymi wszystkich twardych elementów, które mają styczność z podłogą, np. nóg i kółek meblowych. Jeśli zdecydujemy się na przykrycie części parkietu dywanem - należy sięgnąć po materiał, który zagwarantuje swobodne przepuszczanie wilgoci i ruch powietrza.

Warto również podkreślić, że stan podłogi zawsze zależy od intensywności użytkowania, dlatego tak ważne jest rozsądne dobranie parkietu do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń, ilości osób korzystających na co dzień z danego wnętrza, a także obecności w domu małych dzieci i czworonogów.

Pamiętajmy, że miłość do drewnianej podłogi powinniśmy wyrażać... poprzez jej właściwą pielęgnację i konserwację. Wówczas możemy liczyć na odwzajemnione uczucia i doskonały wygląd parkietu przez długie lata satysfakcjonującego użytkowania. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

O moją podłogę dbam jedynie odkurzając ją i używając braavy, ale mi to w ...

zupełności wystarcza :)

Radzio [2]Odpowiedz na ten komentarz2020-04-10 16:31:09

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz