/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Fabryki mebli tapicerowanych mogą wesprzeć walkę z koronawirusem

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-04-01


Będącej na pierwszym froncie walki z koronawirusem służbie zdrowia brakuje masek jednorazowych. Do ich produkcji potrzebna jest tkanina bawełniana oraz flizelina. Oba materiały są powszechnie wykorzystywane przez producentów mebli tapicerowanych.

Fabryki mebli tapicerowanych mogą wesprzeć walkę z koronawirusemFabryki mebli tapicerowanych mogą wesprzeć walkę z koronawirusemFot. B. Hoffmann

Do uszycia maski potrzebne są dwie warstwy bawełny, pomiędzy którymi wstawiona jest warstwa flizeliny. Wycięcie formatek 20x20 cm na profesjonalnych maszynach nie sprawia problemu. W ciągu godziny krawcowa jest w stanie uszyć kilkadziesiąt masek.

-Flizelina używana jest na obszycia, a tkanina bawełniana na podciągi mebli tapicerowanych, praktycznie każdy producent ma te materiały w magazynie - mówi Bartosz Hoffmann, który zorganizował szycie masek ochronnych dla punktów diagnostycznych w Lesznie.

Mamy nadzieję, że inicjatywę podejmą producenci mebli tapicerowanych w całej Polsce. Chętnych do rozpoczęcia produkcji masek zachęcamy do kontaktów np. z lokalnymi szpitalami. W wielu polskich miastach zaczęły również funkcjonować grupy szyjące maski, które chętnie wykorzystają udostępnione materiały. Jeżeli istnieje problem w znalezieniu odbiorcy masek służymy pomocą - prosimy o kontakt z redakcją portalu Drewno.pl (redakcja@drewno.pl).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz