/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
CHEMIA DO DREWNA

Bochemit Forte Profi – optymalne rozwiązanie do impregnacji drewna

Bochemie PL Sp. z o.o.

Autor:
Źródło: Bochemie PL Sp. z o.o.
Data: 2020-03-31


Drewno jest żywym organizmem i pozostaje nim nawet po tym, gdy wykorzystamy go do naszych potrzeb. Różne rodzaje drewna pod wpływem wilgoci i zmian temperatury zachowują się inaczej. Promienie ultrafioletowe rozkładają ligninę w drewnie, które w konsekwencji staje się szare, twardnieje i wysycha. Zwłaszcza z powodu wilgoci, ale także z powodu powstających pęknięć, jest drewno atakowane przez niszczące owady i inne mikroorganizmy, takie jak grzyby niszczące drewno, brązowa zgnilizna i niebieski grzyb.

Bochemit Forte Profi – optymalne rozwiązanie do impregnacji drewnaBochemit Forte Profi – optymalne rozwiązanie do impregnacji drewnaFot. Bochemie

Podstawą jest zawsze prewencja

Najbardziej zagrożone jest drewno wbudowane na zewnątrz i narażone na działanie warunków atmosferycznych lub znajdujące się w bezpośrednim kontakcie z glebą lub wodą. Nieobrobione drewno starzeje się szybciej i traci jakość, właściwości statyczne i walory estetyczne, dlatego bardzo ważne jest przedłużenie jego żywotności poprzez odpowiednią impregnację zapobiegawczą. Odbywa się to na różne sposoby. Profesjonalną ochroną drewna mającego kontakt z podłożem jest głównie zanurzanie i impregnacja ciśnieniowo-próżniowa.

Najlepszym profesjonalnym produktem jest BOCHEMIT Forte Profi. Połączenie wysokowydajnych organicznych substancji biobójczych i substancji na bazie miedzi niezawodnie chroni drewno przed niszczącymi je grzybami i owadami atakującymi drewno. Zrównoważona kombinacja środków powierzchniowo czynnych zapewnia doskonałe zwilżenie drewna i ułatwia głęboką penetrację środka do drewna podczas impregnacji. Gdy preparat zostanie utrwalony w drewnie, substancje czynne stają się praktycznie z drewna niewymywalne.

Fot. Bochemie

Co mówi ustawodawstwo

Należy podkreślić, że receptura BOCHEMIT Forte Profi nie zawiera żadnych substancji na bazie chromu. Na rynku UE znajduje się inny produkt, który zawiera w swoim składzie tlenek chromu, a produkt ten otrzymał Zezwolenie na wprowadzanie do obrotu na rynkach UE na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 528/2012 dotyczącego wprowadzania do obrotu i stosowania produktów biobójczych (dalej tylko Rozporządzenie w sprawie produktów biobójczych) tylko dla Polski i tylko do 21.7.2021. Po tej dacie nie będzie można go użyć. Trójtlenek chromu jest zgodnie z Zharmonizowaną Klasyfikacją i Oznakowaniem UE (CLP00) zatwierdzonymi przez Unię Europejską przy wdychaniu śmiertelny, toksyczny po połknięciu i w kontakcie ze skórą, powoduje poważne oparzenia skóry i uszkodzenia oczu, może powodować wady genetyczne, choroby nowotworowe, przy dłuższym lub powtarzającym się narażeniu powoduje uszkodzenie narządów, podejrzewa się, że działa szkodliwie na płodność, może powodować reakcje alergiczne skóry i objawy alergii lub astmy lub trudności w oddychaniu w następstwie wdychania. Jest również bardzo toksyczny dla organizmów wodnych, może powodować pożar lub wybuch.

Zastosowanie BOCHEMIT Forte Profi, który nie zawiera chromu, jest zatem z tego punktu widzenia bezproblemowe. BOCHEMIT Forte Profi jest jednym z niewielu na rynku europejskim od 2017 roku, który uzyskał zezwolenie na sprzedaż na rynkach wybranych krajów UE zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie produktów biobójczych. Dokumentacja dotycząca między innymi zagrożeń dla zdrowia związanych ze stosowaniem produktu, a także ryzyka, które mogą powstać wtórnie w związku z kontaktem z artykułami poddanymi działaniu BOCHEMIT Forte Profi, jest częścią Raportu oceny Zezwolenia.

Postaw na jakość

Skuteczność BOCHEMIT Forte Profi w stosunku do czynników biologicznych została przetestowana zgodnie z normami europejskimi w akredytowanych laboratoriach i została długoterminowo zweryfikowana przez trwające testy terenowe w rzeczywistych warunkach klimatycznych w Niemczech, Danii, Szwecji i tropikalnym klimacie Malezji. BOCHEMIT Forte Profi od dawna jest z powodzeniem stosowany przez przemysłowych przetwórców drewna w całej Europie.

Jakość BOCHEMIT Forte Profi jest również zagwarantowana poprzez uzyskanie certyfikatu NTR, jednego z najbardziej wymagających certyfikatów w Europie, od Nordyckiej Rady Ochrony Drewna (Nordic wood preservation council).

BOCHEMIT Forte Profi to najlepszy wybór do ochrony wszelkiego rodzaju drewnianych elementów zewnętrznych, również tych, co mają kontakt z ziemią, takich jak place zabaw dla dzieci, ławki, meble ogrodowe, ogrodzenia, palisady, ogrodzenia dla zwierząt, pale i słupy. Nadaje się również do obróbki drewna trudnego do impregnacji (gatunki drewna europejskiego i rosyjskiego).

Fot. Bochemie

Powierzchnia drewna impregnowana BOCHEMIT Forte Profi nie pozostawia warstwy, która mogłaby się odkleić, drewno nie ma nieprzyjemnego zapachu. Poddane obróbce nie ma oleistego lub tłustego wyglądu i nie zmienia koloru nawet pod wpływem warunków atmosferycznych. Ostateczny wygląd po aplikacji jest szaro-zielony lub brązowy, w zależności od wariantu kolorystycznego preparatu. Żywotność ochrony drewna zastosowana na zewnątrz wynosi 15-30 lat (w zależności od klasy użytkowania i głębokości wchłonięcia), w przypadku elementów drewnianych we wnętrzu budynków żywotność wykonanej ochrony jest nawet nieograniczona.

Więcej na www.bochemit.eu.

Kontakt:
Bochemie PL Sp. z o.o.
Ul. Jana III Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice
tel.: +48 694 400 019
e-mail: bochemie@bochemie.pl

www.bochemie.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA