/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA I DRZWI

VELUX zawiesza produkcję w Polsce na dwa tygodnie

Velux

Autor:
Źródło: Velux
Data: 2020-03-30


Od dzisiaj Velux zawiesza produkcję w Polsce oraz w innych zakładach w Europie Centralnej i Wschodniej. Od 18. marca nie pracują fabryki we Francji.

VELUX zawiesza produkcję w Polsce na dwa tygodnieVELUX zawiesza produkcję w Polsce na dwa tygodnieFot. Velux

Spadek europejskiej sprzedaży, wzrastające zapasy w Europie, jak również niedobory zaopatrzeniowe z powodu sytuacji związanej z koronawirusem (COVID-19) oznaczają, że produkcja okien dachowych będzie zawieszona od 29 marca br. na okres minimum dwóch tygodni. Decyzja dotyczy następujących spółek Grupy VELUX w Polsce:
- NB Polska Sp. z o.o.
- NM Polska Sp. z o.o.

Zawieszenie produkcji dotyczy około 1500 pracowników. Ograniczona liczba pracowników będzie nadal dostępna, aby zajmować się nagłymi przypadkami w obydwu lokalizacjach.

14-dniowe zawieszenie produkcji w powyższych lokalizacjach ma związek podjętymi przez Grupę VELUX działaniami w całej Europie. Oprócz Polski Grupa VELUX zawiesza od 29. marca produkcję w kilku lokalizacjach w Europie Centralnej i Wschodniej. Wcześniej, od 18. marca zawieszona została produkcja w czterech zakładach zlokalizowanych we Francji.

-Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że możemy chwilowo wstrzymać produkcję bez uszczerbku dla realizacji zleceń naszych klientów. Nie doświadczyliśmy na razie spadku popytu na polskim rynku. Produkty VELUX są zestandaryzowane i produkowane w dużych seriach dlatego posiadamy zapasy, które pozwolą nam na utrzymanie ciągłości dostaw do naszych partnerów mimo tymczasowego wstrzymania produkcji. Biuro VELUX Polska działa i obsługuje klientów z tą samą jakością, co przed eskalacją sytuacji związanej z koronawirusem w Europe. Z najwyższą starannością wspieramy naszych partnerów handlowych, deweloperów a także wykonawców, po to - aby mogli normalnie prowadzić swój biznes. Posiadamy potrzebne zaplecze technologiczne, aby pracownicy mogli bez żadnych zakłóceń pracować w trybie pracy zdalnej. Wszystkie potrzebne środki zostały podjęte, aby chronić naszych pracowników i zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa - powiedział Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska.

Grupa VELUX kontynuuje monitorowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) i wynikającego z niego wpływu na sprzedaż i będzie podejmować odpowiednio dodatkowe środki zapobiegawcze. "W tych trudnych czasach koncentrujemy się na bezpieczeństwie naszych pracowników i partnerów biznesowych, a naszych społecznym obowiązkiem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa przy jednoczesnym zaopatrywaniu naszych klientów" - napisano w komunikacie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz